G4Media.ro

Un politician bulgar pro-rus care cere ieșirea din UE și NATO a…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

21 comentarii

  1. Si bineinteles. Nu poti lua Sudul Basarabiei fara sa ai si Dobrogea.

  2. Au si niste fetze exact cum te-ai astepta sa fie : un putinist autentic si un prost.

  3. „Suveranismul” romanesc e cam de carton.Se pare ca „suveranistii” din Ungaria,Bulgaria cu binecuvantarea celor mai mari suveranisti Putin si Trump vor anexa teritorii mari din Romania. Dar nu e problema Kremlin Georgescu va conduce cu mandrie si mana de fier o Romaniei din care vor lipsi regiunile „sarace” Dobrogea,Transilvania si Banatul ,dara va contine regatul si Moldova plus vreo 2 dealuri prin Ucraina,ca nu se supere foarte tare.Si bineinteles,cum ii șade bine oricarei tari libere,o puternica forta ruseasca de „mentinere a pacii” in caz ca le va arde romanilor de proteste.

    • Esti optimist. Rusia vrea Moldova Mare de la Carpati la Nistru, ca stat „independent”, controlat de Moscova. Asa ca Romania va ramane doar o mica tarisoara de marimea Albaniei, Intre Carpati si Dunare.

    • @Radio_Net Pai putinica se joaca functie de cum e linia fiecarei tari in acel moment, in privinta cererilor de teritorii.
      Credeti ca lui orban nu i-a promis Ardealul sau Bulgariei Dobrogea?
      Sa ne aducem aminte cum ne-a dat nada cand a zis ca trebuie si noi sa luam teritorii din Ucraina. Numai fraierii pica in capcanele astea sau acolitii lui.

  4. Acesta este Georgescu! un impostor de joasa speta. Un tradator ordinar.

  5. Iata-l si pe georgica simionica cel fara de frica cum e el acolo in spate cu capu’ plecat

  6. Stau si ma minunez cat de defazati sunt astia cu iesire din NATO. Ei nu au aflat ca Trump ii scoate el din NATO nu trebuie sa vrea ei !!!

  7. E normal ca cine se aseamănă să se adune, Kostadinov și Georgescu gândesc la fel și până la urma urmei asta e opinia lor,pot să se exprime liber.Ei profită de vulnerabilitățile din societățile lor,de fragmentarea politică,de lipsa de reforme reale pentru a se adresa publicului cu astfel de mesaje electorale,până la urmă fac din ele un target politic,electoral.Mulți doresc reîntoarcerea la tradiție ,la valori naționale autentice, iar aria manipulării poate fi mare pe acest segment, ducând până la accentuarea filonului istoric,a cărui forțare merge până la ipotetice revendicări teritoriale pentru granițe existente în trecut,chiar îndepărtat sau pentru teritorii unde comunitățile naționale sunt prezente peste granițele actuale.Așa vor să câștige electoratul,totul ține de libera exprimare și numai la vot,în cadrul unor alegeri libere astfel de politicieni pot fi validați sau invalidați.

  8. pai sa se hotarasca ce si cum, care ia ce , sa stim si noi cu totii , sa se adune toti astia cu putin , si sa stabileasca ce si cum

    • toate la timpul lor. oare Simion e doar pr0st sau e si el bagat. As miza pe prima varianta totusi.

    • pai cam aici e problema cu hotaratul, ca asa a inceput al doilea razboi mondial.
      cam fiecare dorea ceva de la altu.

    • @Cae Indru
      De fapt, asa a început Primul Război Mondial. Cu… fiecare voia ceva de la altul. Al doilea a fost doar continuarea, fiindcă în ‘918 se terminase indecis. Dacă-l întrebi pe Orban, Ungaria și acum mai sângerează (și Austria dar mai discret).
      Cel mai dornică e tot Rusia, care a fost de fapt inițiatoarea. Atentatul de la Sarajevo a fost doar chibritul care a aprins fitilul. Mobilizarea generală în Rusia a fost fanionul de start, declarația de război efectivă.

    • Pare că unii vor s-o luăm de la 1914, când mobilizarea generala însemna efectiv declarație de război, conform uzanțelor.

  9. Nu înțeleg cum Aur, care vrea unrea Moldovei și a teritoriilor românești din Ucraina, l-a invitat pe acest individ care vrea bucăți din Moldova. De ce nu l-ați inviat atunci și pe Orban, care vrea Ardealul ? Toți ”suveraniștii” vor ca țările lor să fie ”mari” pe socoteala vecinilor fără să realizeze absurditatea. România Mare, Ungaria Mare, Bulgaria Mare, numai aici în zona noastră, cum s-ar putea realiza toate ? Sau poate le facem alternativ, când una când cealaltă.

  10. Va decide Putin,ca sa nu ne certam..Georgescu e doar o unealta antieuropeana deci Romania lui Georgescu nu va primi nimic si va pierde „doar” iesirea la mare si regiunile mai dezvoltate economic.Viktoras Orban va fi castigatorul pentru ca el chiar e prieten si cu Putin si cu Trump,nu doar un idi.ot util ca si copia iesftina din Romania.

    • Putin va decide ca o data la 3-4 ani să se retraseze limitele administrative ale guberniilor care se vor numi, pe rând, Bulgaria Mare, România Mare, Ungaria Mare, Serbia Mare etc.
      Să se dea câte puțin să ajungă la toți.

  11. Băi ceafă de pork, poate vrei și o bucată din Mă-ta !

  12. Sau, mai nou, în siberia, dacă nu-ți place ceaiul de plutoniu cu noviciok, ori ți-ai pus tălpi antiderapante ca să nu aluneci de la balcon.
    Astfel un președinte superlegitim poate fi reales că nou, de câte ori vrea și cu ce procent i se pare că dă bine… peste 80, în orice caz..