Home » Anchete » Un pieton a fost grav rănit pe DN11, între Brașov și Târgu Secuiesc/ Traficul a fost întrerupt pe ambele sensuri

Un pieton a fost grav rănit pe DN11, între Brașov și Târgu Secuiesc/ Traficul a fost întrerupt pe ambele sensuri

Un pieton a fost grav rănit pe DN11, între Brașov și Târgu Secuiesc/ Traficul a fost întrerupt pe ambele sensuri
Sursa foto: Pexels
Ascultă articolul

Un accident soldat cu rănirea gravă a unui pieton s-a petrecut joi seară pe DN11 Braşov-Târgu Secuiesc, în afara localităţii Reci, traficul în zonă fiind oprit pe ambele sensuri, informează Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Române.

Potrivit sursei citate, pietonul, care se deplasa pe partea carosabilă, a fost acroşat de un autoturism şi proiectat pe sensul opus de mers, unde a fost lovit de un alt autovehicul.

- articolul continuă mai jos -

„Pietonul este rănit grav, evaluat medical la faţa locului. Traficul rutier este oprit pe ambele sensuri” , precizează reprezentanţii Poliţiei.

sursa: Agerpres.ro, sursa foto: Pexels

Știri video

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole