G4Media.ro

ULTIMA ORĂ 4.989 de noi cazuri de coronavirus în România din 35.619…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

29 comentarii

  1. Chiar nu mai cred inminciunile voastre gogonate parca le umflati sa justificati valul 3.

  2. Inevitabil lockdown dar de preferat cât mai repede ca sa nu fim nevoiți sa stam iau 2 luni. Nimeni nu își dorește dar situația se cam impute

    • Esti liber sa te incui in pivnita gogomane. Sau tii neaparat sa nu te simti singur?

    • pai ce astepti , ascunde -te ! soldatul japonez a stat zeci de ani in jungla , du-te si te chemam noi !

    • Saliveaza. Ii curg balele dupa un nou lockdown.
      Cum era zicala? Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.

      Cam asa si cu postacii de partid.

    • Acum 2 săptămâni erau 7000 de internați, azi sunt 10000+. Astea spun totul amicule.

    • @amicu, mihai, Crop
      Ma asteptam la 10000 de cazuri. Dar nici mult nu mai avem daca multi sunt „mari luptatori pentru libertate” inaintea vaccinarii si se plimba fara masca, crezandu-se „singuri in parc”. Daca e asa, ne paste carantina, adica efectul va fi taman pe dos. Capisci?

    • Acum un an erau multi angajati. Acum sunt cam 900 000 someri si alte 1.2 milioane cu aceeasi perspectiva.

      Apoi acum un an, inca mai vedeai tineri pe strada, pe cand la ora actuala trebiie sa mergi prin Vest sa-i vezi cum respira calm si departe de covid desi iornic, aia au mai multe cazuri.

      Acum sa nu faci pe prostul sau tendentiosul. Inainte se foloseau oameni pentru a manipula intr-o directie la TV sau prin multimi. Vezi bancul cu baba si cei doi domni de la coada. Banc de pe vremea lui Ceausescu.

      Acum se folosesc postacii de partid care baga panica in oameni.

      Cumetre. Suntem la un an dupa. Vaccin, tratamente si proceduri. Nu mai eca la inceput dar aceleasi masuri sunt in vigoare.

      Scarba maxima.

    • @🤔

      Ma asteptam la mai mult de 10 000 inca de acum 2 saptamani dar vad ca doar urca gradual si mai are mult loc.

      Cat despre eroii mentionati, ai dreptate. Sunt neatenti dar in marea majorjtate, satui.

      Toata lumea e satula. Si-n Vest e la fel. Trebuia ca ai nostri conducatori sa se gandeasca sa comande vaccinuri separat in plus, nu sa stea si sa astepte.
      Dar din pacate statul doar sta si vegheaza.

      Asadar or sa mai creasca si nu e de mirare dar ce e prea mult, e prea mult.

      Economia e praf. Nervii tuturor sunt praf. Totul e vraiste iar o genrratie a pierdut un an de scoala. Asa cum e scoala, utila ramane.

      Asta e rezultatul.

    • @Crop
      De acord ca toata lumea e satula, nu doar in Romania.
      Si eu sunt satul,dar respect regulile.
      Dar care e alternativa?
      Sa nu-mi spui ca totu’ la liber si cui ii e frica, capu’ la cutie.
      Pur si simplu asta nu functioneaza. Fiecare care munceste are pe cineva in familie la risc, asa ca nu se pot separa practic”apele”. Si in orice societate civilizata (nu vorbesc de gloate browniene), majoritatea nu va accepta sa se ajunga in situatia in care suni la 112 ca nu mai poti respira, iar aia sa-ti spuna „Ne pare rau, nu mai avem locuri”.
      Deci dintre rele, o alegi pe cea mai mica: masca,distantare ,abtinere de la paranghelii.
      Ca altfel, tot la carantina se ajunge si o b…. cu totii.
      Spre deosebire de anu’ trecut, acu’ exista speranta vaccinului. In martie vin 2,6 mil doze, in aprilie 4 mil si tot cresc.
      Deci in 2-3 luni se vor fi imunizat destui incat sa incepem sa vedem sfarsitul calvarului.

      Asta daca vor sa se imunizeze, ca asta-i alta poveste. Daca vor fi destui care nu vor sa se vaccineze, la anu’ vorbim tot de lockdown, valul 8 si masca pe fata

    • @Crop: Pufuleț, ai nervii praf după un an în care te-au făcut să stai mai mult în casă 2 luni, te-au rugat să porți mască, să te speli pe mâini și să nu te vezi cu prea mulți oameni?

      Snowflake mic și diafan, nervii praf aveau ăia care au luptat în tranșeele Primului Război Mondial, ăia care au stat prin lagărele de concentrare sau de prizonieri ale japonezilor și nemților.
      Nervii praf aveau francezii când s-au întors de la Moscova până acasă pe jos după „excursia” lui Napoleon. Aia înseamnă nervi praf.

    • @Stratosfericule

      Cand o sa reusesti sa faci diferenta intre foamete, tortura psihica si mers la lupta, atunci sa te apuci de engleza.

      Nu de alta dar daca nici limba romana nu o stapanesti adecvat, apai nu incerca romgleza.

    • @Crop, ce-i cu tine? Doar ți-a explicat clar idolul tău în viață, Omu’ Oranj, că de fapt e un război cu un inamic invizibil.
      Dar văd că nu îți însușești nici măcar ce îți spun cei pe care susții că îi apreciezi.

      Până atunci ție și Amicului vă doresc din inimă un călduros „să vă dea Cel De Sus să aveți nevoie de un pat ATI cu oxigen și să nu fie niciunul disponibil timp de 3 săptămâni”. Măcar la sfârșit veți înțelege de ce se iau măsurile care se iau.

      Now be a darling and make like the wind, won’t you?!

    • cat de josnic poti sa fii astfel incat sa faci asemenea urari?

    • @unom – de ce îți pare josnic să urez unor militanți înfocați să se bucure din plin de roadele ideii pe care o susțin cu fervoare și tărie? Eu zic că, dacă tot propovăduiesc libertarianism de șanț, măcar să fie dinte cei care îi simt din plin efectul pe propria piele.

  3. Am spus-o de la bun inceput si-o mai spun o data: imb ecilul de Gheorghita vaccineaza de o luna si un pic grupele nepotrivite. Dovada e la ATI.

    • Bugetarii conteaza.

      Ei sunt casta noastra de conducatori

    • joi- vineri, constanta a avut incidența 3-3.1 conform ministerului sănătății, dar nimeni nu s a întrunit sa treacă orașul in scenariul roșu deoarece a doua zi a scăzut umpic și au anulat:))) și ca sa vezi azi au explodat cazurile acolo, locul 3 pe țara. De aici rezulta ca dacă nu iei la timp niște măsuri situația se cam impute

  4. Oricât de conspiraționist ești, vezi în jurul tău ca situația se agravează, avem deja un R0=1,35,la săptămâna, în ritmul asta saptamana viitoare o sa avem 6500 de cazuri, iar peste 2 săptămâni 9000,scenariu cam apocaliptic pentru un sistem de sănătate deja subrezit de la al doilea val. Spre deosebire de valul 2,atunci am plecat de la 400 de oameni în ati, acum plecam de la 1000

  5. Ba man, situația a stat întotdeauna naspa, dovadă au stat cazurile de la ATI care nu au mai scăzut sub 900. Cifrele din ultimele 2 luni au fost ținute jos intenționat pentru ca Guvernul Meu să-și împartă funcțiile si Ciolanul în liniște. A naibi coincidență, cum s-a aprobat bugetul, cum au început restricțiile și s-au înmulțit cazurile. Acum băieții veseli ne țin sub restricții că să poată fura liniștiți și asta nu este o teorie a conspirației, este purul adevăr, asta a făcut PNL-ul și în 2020 și continuă în 2021.

    • Ala, ba man, sunt eu. Înțeleg ce vrei sa zici, și este clar ca a fost și cum zici tu, însă sunt sigur ca totuși exista o tendința de creștere, da, poate dintr un Platou mult mai înalt, de 4000 de cazuri, nu de 2500,dar exista o creștere, se vede în toată europa

  6. Mai e oleaca si vine Pastele. Evident, credinciosii trebuie incuiati in casa. De anul trecut din octombrie se tot vorbea ca o sa fie un val 3 prin martie, aprilie. Nimic suspect, asa-i?

    • Nu, absolut nimic suspect, cum nu era suspect nici când se vorbea înainte de valurile anuale de gripă, din toamnă și primăvară. Există o ciclicitate a evoluției bolilor infecțioase, datorată mai multor factori și condiții.
      Dar e greu de priceput, știu…

    • Printre acele conditii se pare ca se numara si apropierea Pastelui din cate se pare.

  7. @alex, atunci vorbește la Patriarhie să mute Paștele în mijlocul verii, dacă nu îți convine.