Home » Articole » Trei pacienţi cu COVID, transferaţi din UPU a Spitalului Judeţean de Urgenţă Arad la Szeged, în Ungaria. Printre ei, o tânără de 30 de ani

Trei pacienţi cu COVID, transferaţi din UPU a Spitalului Judeţean de Urgenţă Arad la Szeged, în Ungaria. Printre ei, o tânără de 30 de ani

Trei pacienţi cu COVID, transferaţi din UPU a Spitalului Judeţean de Urgenţă Arad la Szeged, în Ungaria. Printre ei, o tânără de 30 de ani
Sursa foto: Facebook SCJU Arad
Ascultă articolul

Trei pacienţi cu COVID-19 aflaţi în Unitatea de Primiri Urgenţe a Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Arad sunt transferaţi la Spitalul din Szeged, Ungaria, cu ambulanţe SMURD, relatează News.ro.

Reprezentanţii Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Arad au anunţat, pe pagina de Facebook, că trei pacienţi din Unitatea Primire Urgenţe, infectaţi cu virusul SARS CoV-2, au plecat spre Spitalul din Szeged în urma unui protocol încheiat între România şi Ungaria.

- articolul continuă mai jos -

„Pacienţii arădeni au 30, 61 respectiv 68 de ani. Prima pacientă care a urcat în ambulanţa SMURD este Roxana, o tânără încrezătoare că se va întoarce sănătoasă acasă. Le urăm drum bun, însănătoşire grabnică şi îi aşteptăm la Arad”, au arătat aceştia.

Ministerul Sănătăţii a anunţat că vineri continuă transferul pacienţilor infectaţi cu SARS-Cov-2 în unităţile sanitare din Ungaria, fiind transferaţi 12 bolnavi, în stare critică.

Sursa foto: Facebook SCJU Arad

Comentarii
  • normal ca au trimis o tanara

    Riscul de deces la 30 de ani e mai mic decat cel de a innebuni intr-o zi si baga degetele in priza. Daca trimteau un bolnav cu adevarat in pericol, mai si murea, naibii. De ce trimiti pensionari care voteaza pe un ulei, cand poti trimite un tefeleu erasmutit?

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole