Mass-media de stat nord-coreeană: România, ultimul stat membru al Uniunii Europene care își închide ambasada de la Phenian
Ambasada României la Phenian s-a închis sâmbătă, după ce ultimii doi oficiali români au părăsit Coreea de Nord cu un grup de alți străini prin granița terestră cu China, potrivit surselor citate de agenția de presă de stat nord-coreeană NK News. Plecarea celor doi diplomați români înseamnă că acum nu mai există diplomați rămași în […]