G4Media.ro

OFICIAL: Șapte militari români de la baza „Mihail Kogălniceanu” și un civil,…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

34 comentarii

  1. Naravul din fire n-are lecuire!

  2. Ce naiba fac cu kerosenul? Unde il vând?

    • ii dai si tu copilului o sticluta cu kerosen, sotiei, pui in vitrina, mai dai la vecini. Daca erau bucatari le duceau mancare, daca erau cu amenajari interioare mai duceau un bibelou, dar asa, le-au dus si ei kerosen.

    • Kerosenul sau Jet Fuel este destul de apropiat de diesel. Merge fara probleme in motoare diesel clasice, nepretentioase, se mai adauga un pic de ulei 2T in el si gata.

    • Românistan „ieuropean” …. e prea frumos denumit 💨🥶

  3. Saracii! Cum se mai pensioneaza ei la 45 de ani? Vor iesi la 50 de ani din puscarie si rateaza cinci ani de pensie. Niste batrani distrusi!

  4. „Bad habits die hard” spun amicii nostri britanici 😀
    De groaza sunt. Puneti lacate pe avioane, ca le vand la fier vechi (gluma)

  5. Bine că avem militari străini pe teritoriul nostru, că dacă ne invada Rusia ăștia îi vindeau combustibil. Doamne ferește.

  6. Poftiți Schengen vă rog!

  7. Din banii luati pe furaciune acesti miloşi incurabili au cumparat si donat tone de lemne si alimente persoanelor nevoiase. Bine ca e pace ca daca era razboi astia se lipeau de dusmani si furau impreuna. Ce ziceati de NATO, UE si Schengen ca nu sunt pentru Romania? Marş nepatrioţilor!

  8. vrem in Schengen …

  9. Ai nostrii ca brazii! Se plictisesc pana la pensiile speciale. Vezi DanCiuca.

  10. jeebus kroist.

  11. Să ajungi ca militar român în asemenea hal nici măcar nu mai e de râs. Ăștia apără țara în caz de război.

    • Eh, ma indoiesc ca au furat combustibilul pilotii. Mai degraba cei de la intendenta. In caz de conflict, probabil s-ar trezi si soldatii nostri cu uniforme care se „evapora” magic din depozite…

  12. Apucături marcă de înregistrat ca brand de țară,în locul frunzei

  13. 7 tone?! Dar asta presupune o adevarata retea…
    Interesant este ca vestea despre coruptia acelor soldatilor romani, la o baza internationala, vine la o zi dupa ce presedintele Iohannis a promulgat legile care franeaza combaterea coruptiei.
    Cum naiba sa ai o armata NATO si aspiratii de stat civilizat cand ai asemenea soldati si asemenea comandant suprem?! Cum vrei sa mai creezi o mentalitate anti-coruptie cand adopti o legislatie care pune sub control justitia si ingreuneaza si mai mult combaterea coruptiei?

    • Românii văd și tac. De ce? Nu este revoltător ce se întâmplă în țara asta? S-au poate nu mai pricepem ce este rău? Da, atât de jos am ajuns că nație. Ce să învețe copii de la voi? Să fie hoți, prefăcuți,lichele și să nu înțeleagă de ce restul lumii îi ocolește? Viața în țara noastră este o viață de coșmar! Când aveți de gând să vă treziți?

  14. imaginativa un razbel unde participa si hoardele de Valahi , in loc sa lupte valahu fura de mama focului , pe unde trece valahul parjol in urma lor , sa va povesteasca Basarabeni cand hoardele de valahi au primit ordinul sa treaca Prutul in Basarabia , jafuri , violuri , furau Valahi porci, gaini prapad au facut in Basarabia , Rusii sunt copii mici pe langa hoardele de Valahi , la Stalingrad unde credeti ca s,a spart frontul , la Valahi … au rupt-o la fuga spre Moldo-Vlahia , dar cand au ajuns la Bucale erau intampinati ca eroi ai neamului …..pe tot cuprinsul balcanilor se stie ca Valahul este un neam rau si agresiv ..

  15. imaginativa un razbel unde participa si hoardele de Valahi , in loc sa lupte valahu fura de mama focului , pe unde trece valahul parjol in urma lor , sa va povesteasca Basarabeni cand hoardele de valahi au primit ordinul sa treaca Prutul in Basarabia , jafuri , violuri , furau Valahi porci, gaini prapad au facut in Basarabia , Rusii sunt copii mici pe langa hoardele de Valahi , la Stalingrad unde credeti ca s,a spart frontul , la Valahi … au rupt-o la fuga spre Moldo-Vlahia , dar cand au ajuns la Bucale erau intampinati ca eroi ai neamului …..pe tot cuprinsul balcanilor se stie ca Valahul este un neam rau si agresiv ..

  16. Români adevārati!!!!!!

  17. Vă dați seama ce mari viteji ar fi acești militari în caz de război? Scăpăm care cum putem.

  18. Ăsta-i rumânul. Hot, nespălat, corupt, sifon, ignorant, mincinos, primitiv. Hoții și slugile planetei.

  19. Si ce se mai agitau haurolacii pe aici ca avem soldati europeni pe teritoriul nostru. Cu o conducere haurolaca si cu bravii nostrii soldati ii aveam pe mujici invitati (de ei) sa ne transforme in sclavi putinisti.

  20. Eu fur , tu furi , el fura . Noi furam , voi furati , ei fura .

  21. Gena hoției se activează in românași imediat ce sunt prezentați cu o Oportunitate lucrativa…

  22. Bravo lor, soldaților, că ne apără de intrarea în zona Schengen. Doar asemenea gesturi ne mai pot salva…

  23. Hotii din fruntea tarii sunt: ciuca, bode, ioha, cu doctorate plagiate sau sase case cumparate din meditatii puse la adapost prin scamatorii juridice. Curat murdar, asa si cu specialii astia din armata cu furtul de cherosen.