Home » Articole » Stațiunea Păltiniș, fără curent electric de trei zile. ”Situația e extremă”

Stațiunea Păltiniș, fără curent electric de trei zile. ”Situația e extremă”

Stațiunea Păltiniș, fără curent electric de trei zile. ”Situația e extremă"
sursa foto: Facebook/ Distributie Energie Electrica Romania
Ascultă articolul

De 3 zile stațiunea Păltiniș nu e alimentată cu energie electrică. Ninsorile ”apoase” din ultimele seri au încărcat brazii, iar patru dintre aceștia au căzut și au întrerupt liniile de înaltă tensiune, explică primarul din Poplaca, Vasile Budin, transmite Turnul Sfatului.

Dincolo de această situație, pe lângă electricienii, silvicultorii și salvamontiștii care s-au implicat pentru remedierea problemei, cei care sunt interesați de soarta stațiunii ridică semne de întrebare legate de viitorul ei.

- articolul continuă mai jos -

”Încep să cred că la noi doar circul ieftin, fățărnicia, lupta pentru ciolan, promisiunile abil exprimate pentru a scăpa de pisica moartă, și nesimțirea ne vor conduce destinele o lungă perioadă de timp”, spune administratorul Păltiniș Arena, Andy Fazekas într-o postare pe Facebook.

articolul complet pe Turnul Sfatului

Știri video

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole