G4Media.ro

Site-ul ungar de ştiri index.hu, cunoscut pentru criticile la adresa premierului Viktor…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

18 comentarii

  1. Bravo REDACTIA!! Iar ati bãgat un articol menit sã ne arate cît de rãu este în Ungaria.Pro primo,Index .hu orice este numai independent nu lucru valabil si în cazul vostru.Este un site de stiri si fake news pur liberalã ,proprietarul ei fiind fundatia MFA absolut liberalã.Pro secundo.Nu mai preluati stiri de la 444.hu cã scrieti mãgãrii mai ales dacã nu verificati!!Vã spun eu despre ce este vorba.Dl Bodolai L. director fundatiei MFA l-a incredintat pe dl Gerényi om de încredere a dl Ungár presedinte LMP(partid liberal)sã punã pe masã un plan de restructurare ptr Index.hu menit sã atenueze pierderile cauzate de pandemie,si pierdere de încredere cauzate de fake newsuri.24.hu site de stiri la fel liberal ce înparte piața cu Index .hu a simtit ceva si imediat a publicat o stire cã se schimbã proprietarul , lucru dezmintit categoric de dl Bodolai cît si de dl Pusztay A. director general la Index.hu.Dupã stirea de la 24.hu toatã presa liberalã a tras alarma l-au preluat 444.hu,Mérce,Azonnali.hu,Hvg,intrînd în cor si redactorii de la Index.Iar acum si voi.Unde-si are vreun amestec aici Orbán??

    • In lumea vestica a secolului 21, tot ce este „liberal” este bun, tot ce este „neliberal” este rau si fake news. Folosesc termenul librral, vag.

    • Multumim ca ne explicati dvs. Sincer am mai mare incredere in G4media care isi verifica informatiile, decat intr-un comentator oarecare.
      Situatia presei in Ungaria este clara: a fost verificata de Consiliul Europei, sunt rapoarte detailate si concluzia tuturor este aceeasi: presa libera este pe moarte din cauza FIDESZ.

    • Bullshit. Vorbesti de fake news și nu amintești de origo, pestisracok de 888 sau de sutele de fițuici locale din buzunarul lui Orban, deghizat in Mesaros. Index avea o independență relativă acceptabilă, NU se ocupă cu fake news și are curajul să pună întrebări. Sau avea până în acest moment, vom vedea. Din acest motiv președintele parlamentului i-a interzis accesul ziariștilor de la Index . Atât, despre libertatea presei la vecini.

    • Pai nu e la moda cenzura acum. Uitati-va la Google, Twitter & Co. Ce fac ei e mult mai grav.

  2. E vorba de libertatea de expresie, bandiților, nu mai tot deviați subiectul. Că e din vest, că e din est, că e liberal sau nu, etc, important e ca un jurnalist să scrie independent. Degeaba încercați să dați vina pe presă, singura vină e a celor care o îngrădesc, nu a celor care fac publice aceste practici dictatoriale.

    • Asa e si in romania? Asa se vaita si A3 sau ghita tv ca sun reprimati. Asa si cnn. Dar toti fac ce vor din opozitie.

    • A3 poate spune orice, indiferent că guvernul României este sau nu de acord. În schimb, index.hu se teme că nu poate spune orice are de spus pentru că guvernul Ungariei nu îi va mai da voie. Ai înțeles diferența?

  3. @Zimbru De ce nu verifici tu??Au ochi dar nu vãd ,au urechi dar nu aud!!!!

  4. @zimbru este iespert, se vede ca si el le stie pe toate.
    Inclusiv pe cele din Ungaria. 🙂
    Doresc sa va asigur ca libertatea presei, libertatea expresiei in tara vecina nu este amenintata, mass media chiar este dominata de organele de presa stangisto liberale, globaliste.
    Nu puneti botul la cele transmise de reteaua Soros, mai bine verificati si din alte surse, asa cum cere meseria si deontologia de ziarist. Analizati, apoi trageti voi concluziile, ca de aia aveti cap pe umar. Nu va lasati manipulati.
    Cu parere de rau, dar acest site nu poate fi considerat ca etalon cu privire la corectitudinea si obiectivitatea stirilor cu Ungaria. Dimpotriva. 🙁

  5. @Daddy .Cam atîta independentã are Index cîtã inocentã si virginitate au fetele de la iesirea din Brasov.Greselile altora nu diminueazã cu nimic cele ale Indexului.