Sferturi de finală Champions League: Real Madrid o învinge pe Chelsea, AC…

sursa foto: Facebook/ Real Madrid

Sferturi de finală Champions League: Real Madrid o învinge pe Chelsea, AC Milan se impune în fața celor de la Napoli

Formaţia Real Madrid a învins, miercuri seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Chelsea Londra, într-un meci din prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. Tot miercuri, AC Milan s-a impus cu 1-0 în confruntarea de acasă cu Napoli, partidă arbitrată de Istvan Kovacs. La ambele meciuri oaspeţii au primit cartonaş roşu, transmite News.ro.

La Madrid, Real a câştigat datorită golurilor marcate de Benzema ’21 şi Asensio ’74. În minutul 59, de la Chelsea a fost eliminat Ben Chilwell.

La Milano, a marcat Bennacer ’40. Istvan Kovacs l-a eliminat în minutul 74 pe Anguissa, de la Napoli.

Partidele retur se vor disputa la 18 aprilie.

În celelalte două sferturi de finală, disputate marţi, Inter Milano a învins în deplasare Benfica, scor 2-0, şi Manchester City a câştigat cu 3-0 confruntarea cu Bayern Munchen. Partidele retur vor avea loc la 19 aprilie.