Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Poliția Capitalei a anunțat că Serviciul Omoruri a preluat cazul femeii incendiate la Spitalul Floreasca. Inițial, în acest caz s-a autosesizat Serviciul Investigații Criminale care începuse cercetarea pentru vătămare corporală. Odată cu decesul femeii, cercetarea se face pentru omor din culpă.
”Având în vedere decesul persoanei, Serviciul Omoruri din Poliția Capitalei s-a sesizat din oficiu și efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, cercetări sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 1”, a anunțat Poliția Capitalei.
Imediat după ce cazul a ajuns în presă, Poliția București a anunțat că s-a autosesizat în acest caz. ”Având în vedere informațiile apărute în spațiul public cu privire la o pacientă internată într-un spital din București, Serviciul Investigații Criminale din Poliția Capitalei a declanșat verificări cu privire la aspectele semnalate în mass media. Până la acest moment nu a fost identificată vreo plângere cu privire la această situație”, transmitea Poliția din București.
Foto: Spitalul Floreasca (Inquam Photos/ George Călin)
Inca 1 Dosar pe inca vreo 20 de ani….
Daca ajunge la Radu Gavriș e posibil sa se afle adevarul. În rest… justitia e independenta si restul de blabla care când îi scapa cand îi bagă… in zeci de ani.
Ca nu are cine sa le optimizeze fluxurile… merge și asa atat de bine si la judecatori… si la procurori