Sepsi o învinge pe UTA Arad cu un gol marcat în minutul…

sursa foto: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe/Facebook

Sepsi o învinge pe UTA Arad cu un gol marcat în minutul `93, din lovitură liberă

Echipa Sepsi OSK a învins luni seara, pe teren propriu, scor 1-0, pe UTA Arad, în etapa a opta din Superligă. Aganovic a marcat în minutul 90+3 unicul gol al partidei, transmite News.ro.

Meciul de la Sf. Gheorghe a fost unul fără mari valenţe, iar fazele importante de poartă au lipsit aproape în totalitate.

Arădenii au avut o bară, în minutul 43, prin Cooper, iar Fabry a executat bine o lovitură liberă, respinsă de Niczuly in extremis, în minutul 59. Gazdele au replicat prin şutul lui Ninaj, din careu, reţinut de Florin Iacob. Gazdele au marcat un gol superb, din lovitură liberă, în minutul 90+3, prin Aganovic, iar oaspeţii puteau egala la faza imediat următoare, însă au ratat prin Stahl, şi Sepsi s-a impus cu 1-0.

Covăsnenii au 12 puncte şi sunt pe locul 6 în clasament, rămânând singura echipă neînvinsă din Superligă. Cu 7 puncte, UTA Arad ocupă poziţia a 14-a în clasament.