Real Madrid și AC Milan s-au calificat în semifinalele Champions League la…

Sursa foto: Captura Facebook

Real Madrid și AC Milan s-au calificat în semifinalele Champions League la fotbal

Real Madrid și AC Milan s-au calificat marți seară în semifinalele Champions League la fotbal, după meciurile retur din sferturile competiției.

Spaniolii de la Real au trecut de Chelsea cu 2-0 la Londra (goluri Rodrygo) și s-au calificat cu scorul general de 4-0.

AC Milan a trecut de compatrioții de la Napoli după un meci dramatic încheiat cu scorul de 1-1, grație rezultatului din tur (1-0).

Pe stadionul Diego Armando Maradona din Napoli, arhiplin, milanezii au deschis scorul prin francezul Olivier Giroud, care ratase anterior un penalty. Napoletanii au ratat ocazia de a egala după ce starul georgian Khvicha Kvaratskhelia a ratat la rândul său un penalty. Golgeterul nigerian Victor Osimhen a egalat în prelungirile meciului, prea târziu pentru ca Napoli să mai poată presa pentru un gol care să întoarcă rezultatul.