Home » Sportz » Gloria Bistrița și CSM București și-au aflat adversarele din Liga Campionilor: grupe dificile

Gloria Bistrița și CSM București și-au aflat adversarele din Liga Campionilor: grupe dificile

Gloria Bistrița și CSM București și-au aflat adversarele din Liga Campionilor: grupe dificile
Sursa foto: Attila KISBENEDEK / AFP / Profimedia
Ascultă articolul

Gloria Bistrița și CSM București sunt reprezentantele României în Liga Campionilor la handbal feminin. Cele două formații și-au aflat adversarele din sezonul 2026-2027 al competiției.

Dinamo București, în grupă cu campioana Barcelona în Liga Campionilor la handbal masculin

CSM București va evolua în Grupa A, iar duelurile vor fi extrem de grele.

- articolul continuă mai jos -

Formația bucureșteană (ocupantă a locului 3 la ultima ediției a Ligii) va juca în aceeași grupă cu următoarele echipe:

  • Team Esbjerg
  • FTC-Toyota Kovacs
  • Brest Bretagne Handball
  • RK Krim OTP Group Mercator
  • BV Borussia Dortmund
  • Sola HK
  • OTP Group Buducnost

 

Campioana CS Gloria Bistrița a fost repartizată în grupa B, acolo unde va da peste următoarele echipe:

  • Metz (Franţa)
  • Gyor (Ungaria)
  • Odense (Danemarca)
  • Podravka (Croaţia)
  • Storhamar (Norvegia)
  • Blomberg-Lippe (Germania)
  • Nykøbing (Danemarca)

Noua ediție din Liga Campionilor la handbal feminin va debuta în weekendul 5/6 septembrie 2026.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole