Home » Sportz » Dinamo București, în grupă cu campioana Barcelona în Liga Campionilor la handbal masculin

Dinamo București, în grupă cu campioana Barcelona în Liga Campionilor la handbal masculin

Dinamo București, în grupă cu campioana Barcelona în Liga Campionilor la handbal masculin
Sursa foto: Facebook/CS Dinamo Handbal
Ascultă articolul

Campioana Dinamo București și-a aflat vineri adversarele din viitorul sezon al Ligii Campionilor la handbal masculin. Printre rivale se numără și Barcelona, deținătoarea trofeului.

Gloria Bistrița și CSM București și-au aflat adversarele din Liga Campionilor: grupe dificile

Conform tragerii la sorți, Dinamo a fost repartizată în grupa E, alături de Barcelona (Spania), Montpellier Handball (Franţa) şi SAH Aarhus (Danemarca).

- articolul continuă mai jos -

Partidele din faza grupelor vor debuta în zilele de 9 și 10 septembrie.

Primele două clasate din cele șase grupe se vor califica în runda principală. Echipele de pe locurile trei și patru vor continua în Liga Europeană de handbal masculin a EHF.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole