
Putin nu va organiza conferința de presă anuală de sfârșit de an, anunță Kremlinul / Este prima oară când președintele rus anulează întâlnirea maraton cu presa
Purtătorul de cuvânt al Kremlinului, Dmitri Peskov, a declarat că președintele rus Vladimir Putin nu va ține anul acesta conferința de presă anuală de sfârșit de an, relatează The Guardian.
Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -
„Nu va avea loc (o conferință de presă) înainte de Anul Nou”, a declarat Peskov reporterilor.
Peskov nu a oferit un motiv pentru această ruptură de tradiție, dar a declarat că liderul rus „vorbește în mod regulat cu presa, inclusiv în timpul vizitelor în străinătate”.
Va fi pentru prima dată când Putin nu a mai ținut întâlnirea maraton cu presa – anul trecut, el a vorbit mai mult de patru ore – într-un deceniu, scrie jurnalistul Patrick Reevell de la ABC News.
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
6 comentarii