Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Un pui de cerb carpatin s-a născut, marţi, la Grădina Zoologică din Craiova. ”Acum avem şi Bambi”, afirmă primarul Lia Olguţa Vasilescu, transmite News.ro.
”O nouă atracţie la grădina zoologică din Craiova: un pui de cerb carpatin născut azi. Acum avem şi Bambi”, a scris, marţi, pe Facebook,Lia Olguţa Vasilescu.
Potrivit informaţiilor postate pe site-ul instituţiei, Grădina Zoologică din Craiova a fost inaugurată în anul 1906, fiind una dintre cele mai vechi din ţară.
În prezent, ea găzduieşte 37 de specii.
Accesul publicului este gratuit.