Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Retailerul de modă Primark anunță că va deschide magazinul din AFI Cotroceni, a doua locație în Bucureși, în vara acestui an, a declarat pentru Economedia Maciej Podwojski, director de vânzări Primark pentru Europa Centrală și de Est.
„Intenționăm să deschidem cel de-al doilea magazin Primark din România în AFI Cotroceni Shopping Center în această vară. Mai multe detalii, cum ar fi data deschiderii, vor fi comunicate în lunile următoare”, spune directorul de vânzări al companiei pentru Europa Centrală și de Est.
Acesta transmite că retailerul se aflăm în faza avansată de pregătire a magazinului și se concentrăm în prezent pe designul acestuia, pe recrutare și instruire. În ceea ce privește planurile de noi magazine în România, reprezentanții Primark spun că sunt mereu în căutarea de noi oportunități pentru a se extinde, însă până la semnarea unui contract de închiriere, nu pot face comentarii cu privire la locațiile noilor magazine.
Citește integral pe economedia.ro