Home » Sportz » Tottenham, cu Drăguşin pe teren, a învins Manchester United cu 3-0, în Premier League

Tottenham, cu Drăguşin pe teren, a învins Manchester United cu 3-0, în Premier League

Tottenham, cu Drăguşin pe teren, a învins Manchester United cu 3-0, în Premier League
sursa foto: Tottenham Hotspur
Ascultă articolul

Echipa engleză Tottenham Hotspur a învins duminică seara, în deplasare, scor 3-0, gruparea Manchester United, în etapa a 6-a din Premier League, transmite News.ro.

Tottenham a început excelent meciul de pe Old Trafford şi Brennan Johnson a deschis scorul încă din minutul 3. Echipa lui ten Hag a rămas în zece oameni după eliminarea lui Bruno Fernandes, din minutul 42, iar oaspeţii şi-au mărit avantajul în startul reprizei secunde, când Dejan Kulusevski a înscris. Era minutul 47 şi londonezii conduceau cu 2-0. Tottenham a dat lovitura decisivă în minutul 77, cînd Dominic Solanke a stabilit scorul final. Radu Drăguşin a intrat şi el pe teren în minutul 81, înlocuindu-l pe Micky van de Ven, şi Manchester United – Tottenham a fost 0-3.

- articolul continuă mai jos -

În clasament, londonezii se află pe locul 8, cu 10 puncte, iar Manchester United este pe 12, cu 7 puncte.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole