Premier League: Arsenal Londra – Nottingham Forest 2-1

Sursa foto: Pixabay.com

Echipa engleză Arsenal Londra a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Nottingham Forest, într-un meci din prima etapă a Premier League, potrivit news.ro.

Arsenal a dominat prima repriză a meciului de pe Emirates, atunci când a şi înscris de două ori. Eddie Nketiah a deschis scorul în minutul 26, din pasa lui Martinelli, iar Bukayo Saka a făcut 2-0 în minutul 32. „Tunarii” au pus presiune în continuare, dar nu au mai reuşit să îşi mărească avantajul de pe tabelă.

Oaspeţii au redus din diferenţă în minutul 82, la golul lui Taiwo Awoniyi, şi au devenit mai periculoşi pe finalul de meci. Gazdele au ştiut însă cum să-şi păstreze avantajul de un gol şi Arsenal câştigă primul meci disputat în noul sezon din Premier League, scor 2-1.