Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Antrenorul echipei Manchester City, Pep Guardiola, a donat, marţi, un milion de euro pentru lupta împotriva coronavirusului, informează marca.com, citată de News.ro. Aceeași sumă a fost donată câteva ore mai târziu și de Lionel Messi, atacantul argentinian al echipei FC Barcelona.
O parte din banii lui Messi va ajunge la Spitalul Clinic din Barcelona. O altă parte va ajunge la un centru medical din ţara lui natală, Argentina.
Banii lui Pep Guardiola au fost donaţi Fundaţiei Angel Soler Daniel, a Colegiului Medicilor din Barcelona, pentru achiziţionarea de materiale de protecţie, măşti şi ochelari, mănuşi, dezinfectant, şi de aparate de respiraţie artificială.
Aceste materiale vor fi distribuite centrelor medicale din Catalonia.
Spania este una dintre cele mai afectate ţări din lume de pandemia de coronavirus. În acest moment, sunt raportate aproape 40.000 de cazuri de infectare cu Sars-CoV-2 şi 2.808 de decese.
sursa foto: Facebook/ Leo Messi
Nu suntem singuri.
I can read him.
🙂
La fel ca Ion Tiriac si fratii Micula …hahaha.Ca doar Sica Mandolica mare om , mare caracter le-a dat fratilor Micula 400.000.000 €
Universul e un joc holografic.
Cred ca esti un escroc prost limitat care vrea sa pacaseasca pe toata lumea.
poker.
🙂
Aista e un Caine Vagabond.
Nu a visat in viata lui asa ceva.
🙂