Paul Pogba a anunţat că hoţii i-au furat medalia de campion mondial…

Sursa foto: Facebook / Paul Labile Pogba

Paul Pogba a anunţat că hoţii i-au furat medalia de campion mondial / A fost prădat în timpul unui meci de Champions League, în 15 martie

Internaţionalul francez Paul Pogba, mijlocaşul echipei engleze de fotbal Manchester United, a anunţat hoţii i-au furat medalia de campion mondial în timpul unui jaf la domiciliul său, săptămâna trecută, informează Agerpres, care citează Reuters.

Locuinţa lui Pogba a fost vizitată de hoţi pe 15 martie, în timp ce copii săi dormeau. Incidentul s-a petrecut pe când francezul disputa, alături de Manchester United, meciul cu spaniolii de la Atletico Madrid, din manşa secundă a optimilor de finală ale Liga Campionilor, pe stadionul Old Trafford.

În vârstă de 28 ani, Paul Pogba a cucerit Cupa Mondială de fotbal în anul 2018, cu selecţionata Franţei, care a învins în finală reprezentativa Croaţiei.

„Au fost bijuterii de la mama mea şi medalia mea de campion mondial. Ceea ce m-a speriat cel mai mult, însă, a fost faptul că erau cei doi copii ai mei acasă, împreună cu bona, în timpul acestui incident”, a declarat Pogba pentru ziarul Le Figaro.

Jucătorul lui Manchester United a fost convocat în lotul Franţei pentru meciurile amicale cu Cote ‘Ivoire şi Africa de Sud, programate luna aceasta.