Oțelul Galați termină un nou meci la egalitate, al doisprezecelea în acest…

sursa foto: Inquam Photos / Simion Sebastian Tataru

Oțelul Galați termină un nou meci la egalitate, al doisprezecelea în acest sezon de Superligă, în deplasare la Voluntari

Echipa Oţelul Galaţi a încheiat la egalitate luni, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia FC Voluntari, într-un meci contând pentru etapa a 22-a din Superligă, transmite News.ro.

Jonathan Cisse a deschis scorul pentru oaspeţi, în minutul 11, cu o lovitură de cap la centrarea lui Bodişteanu. Gălăţenii au mai avut două ocazii pe final de repriză, prin Zivulic, în minutele 41 şi 43.

În partea secundă, minutul 55, gazdele au primit penalti de la arbitrul Istvan Kovacs, dar după ce a revăzut faza la VAR, acesta a întors decizia. În minutul 62 reuşita lui Maciel a fost anulată pentru ofsaid, iar gazdele au reuşit să egaleze prin Radu Boboc, în minutul 80.

La meci au asistat doar 210 spectatori.

Partida s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, iar Oţelul este pe locul 10, cu 27 de puncte, în timp ce FC Voluntari se află pe poziţia a 12-a, cu 25 de puncte.