
O casă din Vaslui a ars în timpul unui incendiu izbucnit de la o lumânare lăsată nesupravegheată lângă o persoană decedată
Un incendiu a izbucnit duminică în comuna Coroieşti după ce o lumânare a fost uitată aprinsă lângă o persoană decedată, au informat reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Vaslui.
Susține G4Media. Click AICI pentru a redirecționa 3.5% din impozit - online, gratuit și simplu.
Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -
Potrivit purtătorului de cuvânt al instituţiei, la sosirea echipajelor de intervenţie, incendiul se manifesta prin ardere generalizată.
- „În incendiu nu au fost înregistrate victime, însă cetăţenii din localitate au apucat să scoată din casă o persoană decedată cu aproximativ o oră şi jumătate înainte de izbucnirea incendiului. După câteva ore, incendiul a fost lichidat. Au ars aproximativ 70 de metri pătraţi acoperiş din tablă pe astereală din lemn, trei camere de locuit şi bunurile aflate în interior , diverse textile şi documente. Cauza probabilă de producere a incendiului a fost o lumânare uitată aprinsă lângă persoana decedată”, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Vaslui, Marius Stanciu.
Persoana decedată era un bărbat în vârstă de 65 de ani, din satul Chilieni, comuna Coroieşti.
sursa: Agerpres.ro, sursa foto: SAJ Vaslui
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
1 comentariu