G4Media.ro

Noua Zeelandă abandonează strategia de „zero COVID” / Aceasta prevedea măsuri de…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

4 comentarii

  1. Tara de urmași de pușcăriași, le place sa fie abuzați.

  2. Desigur nu raspunde nimeni pentru carantina dovedita ineficienta. Masuri trec, masuri vin, bune rele nu raspunde nimeni.

    • Spune articolul ca are 40 de morți Noua Zeelanda și vine romanul din țara cu 50.000 de morți sa zică despre cât de ineficienta a fost carantina acolo. Vai de capul nostru, nici matematica nu mai știm.

  3. Încerc să înțeleg duritatea măsurilor luate de australieni și neozeelandezi împotriva răspândirii covid în țara lor. Câteva caracteristici speciale : Australia este una dintre cele mai rar populate țări, densitatea demografică fiind 3,4 locuitori pe km2. În schimb, majoritatea locuitorilor, peste 80 % trăiesc în orașele mari, orașe în care proporția chinezilor este deasemena ridicată. Noua Zeelanda, cu puțin mai mare decât România, dar cu populație de 5 milioane și un pic, cu densitatea mică a populației ( 19 / km2 ) dar apropape 84 % trăiesc în orașele mari. Cred că și apropierea relativă de China contează.