G4Media.ro

Nicușor Dan: Vreau să mă implic în calitate de cetățean în problemele…

Sursă foto: Unsplash

Nicușor Dan: Vreau să mă implic în calitate de cetățean în problemele de urbanism, în Planul Urbanistic General, o să mă vedeți pe aici

Președintele Nicușor Dan a anunțat vineri că se va implica ”în calitate de cetățean” în problemele de urbanism din București și în Planul Urbanistic General, adică documentul – cheie care permite ce și cum se poate construi în Capitală.

Urmărește cele mai noi producții video G4Media

- articolul continuă mai jos -

”2025 va fi un an pierdut pentru Primăria București din cauza bugetului. Urbanismul e o problemă esențială pentru Capitală. Vreau să mă implic în calitate de cetățean în problemele de urbanism, în Planul Urbanistic General, o să mă vedeți pe aici”, a spus Nicușor Dan la ședința Consiliului General, ultima la care participă în calitate de primar.

Nicușor Dan a demisionat vineri din funcție, luni el urmând să depună jurământul de președinte.

Planul Urbanistic General este esențial pentru sectorul imobiliar, pentru că stabilește cum poate fi dezvoltat orașul.

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Pentru a posta un comentariu, trebuie să te Înregistrezi sau să te Autentifici.