Home » Sportz » Nicuşor Dan: Demisia Gabrielei Szabo mă bucură. Am apreciat-o pentru performanţele sportive, dar nu şi pentru cele privind calitatea de manager

Nicuşor Dan: Demisia Gabrielei Szabo mă bucură. Am apreciat-o pentru performanţele sportive, dar nu şi pentru cele privind calitatea de manager

Nicuşor Dan: Demisia Gabrielei Szabo mă bucură. Am apreciat-o pentru performanţele sportive, dar nu şi pentru cele privind calitatea de manager
Sursa Foto: Inquam Photos/ Autor: Octav Ganea
Ascultă articolul

Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat că îl bucură demisia Gabrielei Szabo din funcţia de director general al Clubului Sportiv Municipal Bucureşti, subliniind că a apreciat-o pentru performanţele sportive, dar nu şi pentru cele privind calitatea de manager, transmite Agerpres.

El a fost întrebat cum comentează demisia Gabrielei Szabo din funcţia de director general al Clubului Sportiv Municipal Bucureşti şi acuzele lansate de ea la adresa edilului-şef, potrivit cărora acesta ar fi transformat clubul într-un „spaţiu de incertitudine, bârfe şi conflict”.

- articolul continuă mai jos -

„E opinia dumneaei, dar demisia mă bucură, să ştiţi. Am apreciat-o ca sportiv, da, a fost o sportivă extraordinară pentru România, ca manager încă e plângerea formulată la DNA acum doi ani, de mine „, a declarat Nicuşor Dan, marţi, la Parlament.

Edilul-şef al Capitalei a fost prezent şi la lucrările din comisiile reunite de buget-finanţe, unde a venit să susţină amendamentul USR prin care se cere transpunerea în practică a rezultatului referendumului organizat la nivelul Capitalei.

Fosta campioană mondială şi olimpică la atletism Gabriela Szabo a demisionat la patru zile de la repunerea sa în funcţia de director general al Clubului Sportiv Municipal Bucureşti prin hotărâre judecătorească.

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole