Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Peste 40 de aeronave străine au efectuat misiuni de recunoaştere în apropierea frontierelor ruse în ultima săptămână, acuză Ministerul rus al Apărării, relatează agenția Tass.
Potrivit publicaţiei ruse Krasnaia Zvezda, care citează ministerul, 34 de avioane de spionaj şi opt drone au efectuat misiuni de recuoaştere la frontiera rusă, toate urmărite de radare ruseşti.
Avioane ruse de vânătoare au fost trimise să împiedice aceste avioane să încalce frontiera, potrivit aceleiaşi surse.
Potrivit ministerului, armata rusă a fost dotată tot în ultima săptămână cu avioane de interceptare la înaltă altitudine de tip MiG-31 şi vehicule blindate de transport de trupe de tip BTR-82AM.
Sursa foto: Wikipedia/ Sergey Krivchikov
Nu inteleg de ce nu vrea sa ii termine pe americani. In 30 de minute s-ar alege praful de America. Cata rabdare mai are Vladimir Putin??
Dar dece sa faca asta?
Criza asta e ca aia cu rachetele din Cuba..
Numai că acum Putin e în postura lui Kennedy.
Dacă Hrușciov a renunțat la militarizarea Cubei ar trebui și Biden să renunțe, că nu-l costă nimic.
Să fie Ucraina în ce alianță vrea da demilitarizată