Home » Articole » Medalie de aur, trei medalii de argint, una de bronz și două mențiuni de onoare pentru elevii români la Olimpiada Internațională de Lingvistică – IOL 2024 din Brazilia FOTO

Medalie de aur, trei medalii de argint, una de bronz și două mențiuni de onoare pentru elevii români la Olimpiada Internațională de Lingvistică – IOL 2024 din Brazilia FOTO

Medalie de aur, trei medalii de argint, una de bronz și două mențiuni de onoare pentru elevii români la Olimpiada Internațională de Lingvistică – IOL 2024 din Brazilia FOTO
Foto: Facebook.com/ Olimpiada de Lingvistică din România – OLR
Ascultă articolul

Elevii olimpici români au obținut o medalie de aur, trei medalii de argint, o medalie de bronz și două mențiuni de onoare la Olimpiada Internațională de Lingvistică – IOL 2024 din Brazilia, transmite Edupedu.ro.

Acestea sunt rezultatele anunțate de organizatori la festivitatea de premiere transmisă online marți, 30 iulie, la ora 9 seara – ora României.

- articolul continuă mai jos -

România este reprezentată de către 8 eleve și elevi, împărțiți în două echipe și însoțiți de 3 profesori coordonatori.

Cel puțin 38 de țări au participat la competiție, potrivit informațiilor de pe site-ul IOL Brasilia 2024.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole