Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Fostul vicepremier PSD Marian Neacșu a mers, marți, împreună cu premierul desemnat Adrian Veștea de către președintele Nicușor Dan la negocierile cu parlamentari pentru susținerea noului guvern.
Adrian Veștea a sosit în jurul orei 12.30 la grupul Uniți pentru România, format din parlamentari care au intrat pe listele partidului extremist POT în Parlament și în care este membru și Victor Ponta. Împreună cu Veștea a intra la discuții și Marian Neacșu.
Întrebat de jurnaliști de ce a venit, Marian Neacșu a afirmat „Sunt însoțitorul”, după care a adăugat „mijlocitorul”.
Mijlocitorul si meditatorul, reabilitatul si mediatorul……. Trist, dar adevarat, arama de pe fata Nimicsoreanului este spoita cu pzd…..
Vorba cuiva: ”Asta spune totul despre Veștea și guvernul său”.
Neacșu e acolo să se asigure că se urmează programul de guvernare a lui Bolojan „la virgula”, nu?
cat de pe fata este aceasta operatiune pesedista
Cat mai răbdăm noi și cat îi mai rabdă pământul pe ticalosii astia?
Ticălosul ăsta e din filmele cu mafioți?