Home » Sportz » Lovitură pentru Real Madrid: Mbappe nu va juca contra rivalei Atletico în Supercupa Spaniei

Lovitură pentru Real Madrid: Mbappe nu va juca contra rivalei Atletico în Supercupa Spaniei

Lovitură pentru Real Madrid: Mbappe nu va juca contra rivalei Atletico în Supercupa Spaniei
Kylian Mbappe / Sursa foto: MIGUEL RIOPA / AFP / Profimedia
Ascultă articolul

Kylian Mbappe a revenit la antrenamentele celor de la Real Madrid, dar nu va fi apt pentru a evolua contra rivalei Atletico Madrid în semifinala contând pentru Supercupa Spaniei la fotbal.

Informația a fost furnizată de cotidianul AS, cunoscut ca fiind apropiat de gruparea de pe Santiago Bernabeu.

Atacantul francez a suferit o entorsă la genunchi pe finalul anului 2025 și a ratat primul meci oficial al Realului din noul an: victoria cu 5-1 contra celor de la Betis Sevilla din campionat.

- articolul continuă mai jos -

Cu doar câteva zile în urmă Realul anunțase că starul său va lipsi undeva la trei săptămâni.

Rămâne de văzut cum vor evolua lucrurile și dacă jucătorul va fi convocat de Xabi Alonso în eventualitatea în care Realul se va califica în finala Supercupei Spaniei.

Competiția are loc la Jeddah, în Arabia Saudită, iar formatul este de tipul: semifinale și finală.

  • FC Barcelona – Athletic Bilbao / 7 ianuarie, ora 21:00
  • Atletico Madrid – Real Madrid / 8 ianuarie, ora 21:00

Competiția poate fi urmărită în direct pe Digisport 1.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole