G4Media.ro

Spania – România 5-0. Vamos a Mamaia!

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

25 comentarii

  1. Atentie, urmeaza fake-news : https://s3.comisarul.ro/1dafa51ec11a550400357fdb3d643742.jpg — ca vorbim de oportunisti, traseisti, pupincuristi si licurici sau mai stiu eu ce purici.

  2. On-topic: Stire de interes national. Traiasca Reddit. De ceva cu impact social, mai rar … G4Media, am observat ca aveti o agenda foarte stramta, d’asta am absentat. Evident, o sa apara Gabriela Constantinescu sa ma expedieze, ca-s un PSD-ist lingvist. :)) Ah, ce prost popor. Si e asa de bine cand nu-ti mai taie nimeni capul pt. cuvintele tale, s-a platit cu sange … si cat sange …

  3. Nu tre sa fii microbist ca sa-ntelegi ca „lupta” asta e inegala!
    Nici macar nu tre sa te pricepi la fotbal; pentru ca, sigur oricine a auzit cel putin odata-n viata de campionatul Spaniei si de „scoala de fotbal” de-acolo!
    Ei au jucatori de la Real Madrid, Barca, Atletico… Noi jucam bambilici!!
    Cred ca singurele sperante ale lu’ Contra pentru meciul asta, sunt ca scoru’ sa nu ia proportii.
    Si apropos, ce-o fi fost in capu’ lui de-a facut echipa la fel ca-n meciu cu Suedia? Probabil s-o fi gandit cat de eficienti au fost atunci: au luat numa’ doua!
    Adevarat, nici n-are cu cine. Si cu toate astea se pare ca, Contra e antrenor cum sunt eu jucator profesionist de cricket!

  4. Ce fotbal?
    A fost confiscat de politic si asta.
    De frica demiteri ,burleanu se afiseaza in spania cu dancu.Ce sa caute asta la un meci amical in spania?E semnalul ca burleanu nu e singur!!!

    • Fotbalul a fost, este si va fi permanent sub presiunea si decizia politicului (sub o forma sau alta) , in intreaga lume!

    • Sa inteleg ca esti ultimul prost de pe planeta care nu a aflat ca George Maior l-a pus presedinte pe Burleanu?

  5. Nici fotbal nu mai avem, ce mai ramane din Romania?

  6. Hai cu egalarea!

  7. Daca mai continua asa, antrenorul spaniol risca sa fie dat afara , asa cum a patit de curand un antrenor italian care a fost dat afara dupa ce echipa lui a castigat un meci cu 27-0 🙂

  8. Auzi si pe asta la TV! Tricolorii se gandesc la meciurile din campionat ,d aia nu se exprima ei cu spaniolii! :))))))) Mi a plăcut articolul,Florine.

  9. Mai sunt 10 min. si nu cred ca mai batem!

  10. Aș angaja avocații lui Dragnea ca să întorc rezultatul.
    Trebuie să fi fost vreun jucător spaniol în neregulă.
    Moreno nu cred că e specializat pe atac, nu avea voie să dea gol.
    Ramos trebuia să-și mănânce pensia specială. Antrenorul lor avea niște înregistrări ilegale cu ai noștri, de la servicii.

  11. Se spunea ca ne calificam, ca vom bate Suedia si vom face egal in Spania. Dupa rezultatele obtinute am avut sperantele dar si prestatia doamnei Dancila!

  12. Noroc cu stilul reportajului excelent .felicitari chestia cu jaloanele galbene e maximă

  13. Au pierdut intentionat cu scorul asta ca sa-si dea demisia Contra

  14. Prostia si dezastrul actual au fost semanate in fotbalul romanesc in anii ’90-2000, atunci cand fotbalul a incaput pe mainile lui Mitica Dragomir, Becali fratii si varul, ale patronilor milionari de carton (Borcea, Iancu Nicolae, Copos …). La putinele centrele de copii sunt antrenori care promoveaza copiii exclusive contra cost, pentru spagile primate de la parinti. Acum culegem roadele si e mult prea tarziu sa mai facem ceva pe termen scurt. De data asta trebuie sa recunoastem ca am trait din grasimea fotbalului romanesc de dinainte de ’89.

    Trebuie resetat intreg campionatul. Orice act de coruptie, oricat de neinsemnat ar parea, trebuie sanctionat cu toata duritatea legii.
    Mai important decat orice, trebuie investit in centrele de copii. Trebuie ca toate echipele din ligile superioare sa fie obligate sa dispuna de echipe de copii si junior, iar federatia sa organizeze campionate paralele si la esaloanele de copii si tineret. Ca nu sunt bani? Ca vor fi prea putin echipe? So what, daca asta e solutia corecta sa mergem pe ea, facem campionate si cu 5-6-10 echipe, care e problema? Nu bani ne trebuie ci minte si spirit etic. Nu are rost sa pacalim lumea si nici sa ne pacalim singuri ca am fi talentati cand noi suntem praf. Nu merge nici cu „perlele” lui Gica Hagi, „sa muncim mai mult si mai bine”…

    Repet, am semnat prostie si coruptie, acum avem o padure stufoasa, nimic niciodata nu va mai creste aici, daca nu punem tot la pamant, daca nu ardem si daca nu aram pamantul. Abia atunci vedem ce trebuie sa semanam , iar pentru cules trebuie sa mai asteptam vreo 10 ani.

  15. De nu-stiu-cata vreme nu mai avem fotbal. Nu am mai fost la CM din 1998. La CE am fost in 2008, cand domnul Piturca a facut din rahat bici, dar nu a mai reusit sa si trozneasca din el. Am avut si noroc, pentru ca Franta si Italia erau moarte, erau de batut. Va mai amintiti meciul contra Olandei cand batavii pareau ca se dau la o parte si cand au vazut ce panarame suntem ne-au dat doua goluri ca sa nu se faca ei de rahat? Apoi in 2016 cand s-au calificat 16 echipe iar noi i-am prns pe greci morti in grupe.
    Noi avem asteptari nerealiste. Nu avem jucatori, iar antrenorii precum Contra sunt vai de capul lor. De acum incolo ganditi-va ca locul 3 este un loc excelent, ca nici pe acela nu il mai prindem.

  16. Acesta este NIVELUL !!
    Cand cei ca toti Becalii, Dragomir, Gica Popescu au pareri despre cum se va ridica fotbalul romanesc ………Gica cum e cu transferul la Barcelona , dar de…..de el nu se atinge nimeni …………….
    Cand multi conducatori sunt ca JIJI, sau Neica Nimeni :primari de 2 lei totul este friptureala ….
    Dar cum e tara asa si sportul
    La rugby nu a raspuns nimeni ,la handbal fete acum iar de CACAO
    Cine raspunde ?

  17. Stimati microbisti,
    Pe aici toti ne pricepem la politica si fotbal.
    In politica totul depinde de cum vinzi produsul politic alegătorului roman si de gradul de întelegere a celor 18 milioane de romani.
    Nu inseamna mai nimic ca pe aici sunt 100 de internauti care se balacaresc sub protectia anonimatului. Unii sunt platiti.
    Respectăm dreptul la opinie si la a alege. Ne jignim cu spor!
    In fotbalul romanesc s-a ajuns la o situație imposibila.
    Apare un Neica Nimeni Presedinte la FRF.
    Apare un Neica Nimeni antrenor la Naționala Ro.
    Neica Nimeni aduce la lor tot felul de jucători care nu joacă pe unde-s legitimați.
    Si se încăpățînează sa-i baga in echipa ca se supăra Tatăl.
    Presa pupincurista îi spune Rege.
    Acest ultim caz e flagrant pentru nepriceperea Antrenorului.
    Un fundas nu prea da rezultate ca Antrenor de regula.
    Nu are viziune,idei, organizarea jocului practic stiinta jocului.
    Asteptările milioanelor de români sunt înselate si de aceasta data.
    Nu se va gasi niciun vinovat de acest esec ca si in politica de altfel.
    Diletanți in fotbal .
    Diletanți in politica.
    Totul e la bășcălie!

  18. Analfabeții plâng, idolii lor sunt la pământ

  19. In fotbal se regaseste toata societatea tarii respective, vezi totul in 90 min..Selectia e facuta ca si in societate, nimicurile ni le punem la conducere

  20. Cel mai bun comentariu live posibil. Ma bucur ca nu am vazut meciul live la tv. 😀