Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Kelemen Hunor, președintele UDMR, și-a lansat vineri la Târgu Mureș candidatura la alegerile prezidențiale.
Kelemen Hunor a fost desemnat candidat de Consiliul Reprezentanţilor Unionali (CRU).
”Respekt pentru toți” este sloganul candidatului UDMR.
Tot vineri, UDMR și-a stabilit purtătorul de cuvânt – pe Hegedus Csilla.
Articolul continuă mai jos
:)) Partikip
Si ce e cu litera aia ruseasca acolo ?!
Sa ne su*y pl complekt. Cand o sa dispareti ma leprelor?
Bă eşti prost?
Mai bine isi facea o poza cu capul in jos, decat sa incerce jocul asta de cuvinte cu RO intors. Ma deci Ardealul a cui e pana la urma, intors de la Ro sau ce mesaj subliminal de prost gust e asta? si inca ceva, daca ai un partid, chiar trebuie si sa candidezi la prezidentiale, numa asa ca poti. Ce idiot.
A ajuns mahalaua din Pantelimon si la Targul Mures!…respekt Giga, toti traim in acelasi cartier!
Ke bine… Toathă lumea kandidează.
Baci CHelemen, Baga seama si atentie mare la obisnuinta de a inversa „RO” cu „OR”! Cand te suna Sefu’ al Mare, sa nu cumva sa-i scapi „Saru’mana Dle Roban”, ca-ti taie urgent cascavalul, doar il cunosti ca e orgolios si aprig la manie.
Asta dupa ce a votat cot la cot cu psd si à beneficiat de 30 ani de avantajele de parlamentar mai vrea inca ceva fonduri si pt campania prezidentiala sa obtina un 4-5% si apoi sa negocieze Cum Da indicatif de vot la tur2
Respekt pentru Hoți, mai degrabă. La cum s-au comportat tot amarul ăștia de ani. Hai siktir! Poate ar fi bine sa dispară și UDMR ul odată cu Pisedeul.
Care e problema daca vor si maghiarii din Romania sa cante cu BUG Mafia si Parazitii, hm? 🙂 Doar ne-o bagam toti in tara asta, respect!
Ce mai slogan…Cred ca lipseste un „n” din slogan. Va las placerea sa descoperiti de unde lipseste….
Pentru toNți
Daca domnul Peter Eckstein Kovacs ar candida, l-as vota cu anandoua mainile. Pe tine, nu te pot vota, pentru ca esti o hahaleră (tolvaj, csaló, hajlatába, bűnöző, seggfej, sün).
Partikip!
Mesajul subliminal e cât se poate de evident.
Un RO întors după HUN, ce îți poate sugera? Iată câteva variante:
– România e orientată către est (Rusia), Ungaria prooccidentala spre vest (cam ciudat, nu? De fapt e invers, liderul lor Orban Victor e prieten cu Putin);
– Romania e după Ungaria (la vreți voi…):
– RO intors: România întoarce spatele etnicilor unguri;
Eu însă mă întreb, cu respect pentru cetățenii români de etnie maghiară, in afară de acest UDMR, un fel de PSD comunist românesc, nu au altă variantă politică, alt partid mai democratic de votat ?