Home » Articole » Kelemen Hunor: ”Felicitări, George Simion! Ai dat șah și mat / S-a încheiat o epocă și nu știm ce ne-așteaptă” / Parlamentarii UDMR au părăsit sala la votul pentru învestirea Guvernului Veștea

Kelemen Hunor: ”Felicitări, George Simion! Ai dat șah și mat / S-a încheiat o epocă și nu știm ce ne-așteaptă” / Parlamentarii UDMR au părăsit sala la votul pentru învestirea Guvernului Veștea

3704
Kelemen Hunor: ”Felicitări, George Simion! Ai dat șah și mat / S-a încheiat o epocă și nu știm ce ne-așteaptă” / Parlamentarii UDMR au părăsit sala la votul pentru învestirea Guvernului Veștea
sursa foto: Ilona Andrei/ G4Media.ro
Ascultă articolul

Kelemen Hunor a declarat, la votul de învestitură a Guvernului Veștea, că există un singur câștigător după negocierile duse de premierul desemnat și criza politică prelungită, dar că acesta nu se află în sală:

  • ”Există un singur om care astăzi a câștigat. Nu este în sală, dar talentul trebuie recunoscut. Felicitări, George Simion, ai dat șah și mat. S-a încheiat o epocă și nu știm ce ne-așteaptă”, a continuat Hunor.
- articolul continuă mai jos -

Parlamentarii UDMR au părăsit sala la votul pentru învestirea Guvernului Veștea.

  • „Astăzi se încheie o perioadă importantă din istoria contemporană a României. Se încheie o perioadă care a început acum 36 de ani, imediat după Revoluția din Decembrie, și a fost o perioadă extrem de importantă pentru țara noastră. Și începe o etapă despre care încă nu știm nimic. Semnalul de sfârșit de epocă a fost dat în Decembrie 2024, în momentul anulării alegerilor prezidențiale. Pentru care nici astăzi nu avem o explicație, societatea așteaptă o explicație în continuare”, a declarat Hunor.

știre în curs de actualizare

Comentarii
  • Daca nu te votează nici UDMR nici AUR înseamnă ca ești profund incapabil.

    • Nu ca ar fi AUR sau UDMR mai capabili luati separat fata de Vestea. AUR o votat prea multe initiative toxice, si alea ce ar fi ok, convenabil.votate si de USR, coinxidenta sau nu, nu au trecut… UDMR cu Barna abia o reusit sa treaca SGR-ul.dupa ce s-a rahatit la greu si o tot amanat, si cam la fel cu alte initiative

  • Alexia Brain

    Nici chiar asa cu felicitari!

  • Celor ce-s supărați pe UDMR, le recomand sa se suie în mașina și să facă o mica excursie in Ungaria. Să treacă prin PCTF de la Secuieni-BH și să meargă doar până la Debrecen, uitandu-se din mașina în stânga și-n dreapta. Ar fi max 60-70 km de umblat pe acolo. In continuare, să aleagă un drum asemănător de la noi, cam tot de 60-70 km și să repete exercițiul cu privitul. După aceea să cugete nițel!

  • Celor ce-s supărați pe UDMR, le recomand sa se suie în mașina și să facă o mica excursie in Ungaria. Să treacă prin PCTF de la Secuieni-BH și să meargă doar până la Debrecen, uitandu-se din mașina în stânga și-n dreapta. Ar fi max 60-70 km de umblat pe acolo. In continuare, să aleagă un drum asemănător de la noi, cam tot de 60-70 km și să repete exercițiul cu privitul. După aceea să cugete nițel!

  • Celor ce-s supărați pe UDMR, le recomand sa se suie în mașina și să facă o mica excursie in Ungaria. Să treacă prin PCTF de la Secuieni-BH și să meargă doar până la Debrecen, uitandu-se din mașina în stânga și-n dreapta. Ar fi max 60-70 km de umblat pe acolo. In continuare, să aleagă un drum asemănător de la noi, cam tot de 60-70 km și să repete exercițiul cu privitul. După aceea să cugete nițel!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole