Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Arhiepiscopul Tomisului, Înalt Preasfinţitul Teodosie, a fost surprins în timp ce aţipeşte, la emisiunea săptămânală „Dialog duhovnicesc”, de la Radio Dobrogea, transmite Ziarul de Iași.
Vizibil obosit, ÎPS Teodosie răspunde în emisiune mai multor întrebări ale credincioşilor, transmise de preotul Eugen Tănăsescu, purtătorul de cuvânt al Arhiepiscopiei Tomisului.
După circa jumătate de oră de răspuns la întrebări, Arhiepiscopul Tomisului, ÎPS Teodosie, pare tot mai obosit, îi cad pleoapele şi are ochii închişi pentru mai multe secunde.
VIDEO Imagini cu IPS Teodosie în studio
A intrat intr-un call cu Dumnezeu
Joe Biden, tu esti?
Știre serioasă, nu glumă…
Cine-l cunoaște, știe. Când e băut se înroșește la față.
Darz si cu prestanta, tare si cu vlaga
Trage si bunicul cate una bleaga!
Fiind ca la dansul s-a uzat masina
Isi taraste agale pasul si basina….
(Toparceanu)
csf? a obosit de la atata furaciune
A fost foarte atent la intrebari si a raspuns cursiv, e va face sa credeti ca a atipit?
Era în transă duhovnicească..nu dormea…cum să doarmă…îl confundați cu Teleman….era frumos când se trezea să zică tot ce a furat..crezând că e la DNA…
Știrea proastă e că s-a trezit.
Dumnezeu să vă binecuvânteze bun părinte! DUMNEZEU ESTE PUTERNIC,BUN ,MILOSTIV CU ORICĂRUI CREDE IN EĹ.
Mai degrabă “…cu oricine care…”
Ăla bun părinte? La cât a furat…..
La câte se întâmplă în BOR, mă bucur că am renunțat să mai merg acolo. Preoții ortodoxi sunt niște mincinoși și profitori.
Mult adevàr spus pe înțelesul turmei,turma e cu grinile lumești.
L-a ispitit Satana la somn.
Stiri de doi bani!
Un om care alearga zilnic neostenit. Doarme cateva ore pe noapte.
Poate ca l-a ajuns oboseala sau poate ca se ruga.
Incercati sa prezentati majoritat stiri si noutati pozitive.
Sa stiti ca ne plac stirile pozitive, n-eam saturat de mizerii si negativism, nu ne mai intozxicati.
alt fundamentalist, ce-ar face si asta daca ar avea puterea pe mana…..talibanii ar lua lectii.
La ce prostie e BOR mă bucur că am renunțat la ortodoxie. Preoții, toți, sunt niște mincinoși, profitori.
Un om bătrân și el,ce vreți mai mult de la el.
„Un om bătrân și el,ce vreți mai mult de la el.”
Să nu se mai trezească.
Când am văzut imaginea am crezut că e știre cu talibani.
ce stire tendentioasa ! are el alte pacate nu asta .In parlament se doarme in mod curent si asta pe banii nostrii A sforait consilierul ala a lui iohanis in plina intilnire cu o delegatie straina de l-au lasat pe scaun dormind dupa terminarea intilnirii Asa ca…
Un om cu viata sfanta! Are si greseli ca si sfinti au dar de obicei lenesii arata cu degetul oamenii ertfitori pentru ca nu sunt asemenea lor. Unii isi dau sufletul si lupta altii stau pe canapea si judeca.
Este clar, nici prea-amuzantul nu mai are o varsta. Batranetea isi spune cuvantul. Imi aduc aminte vremurile cad ma intelneam cu el prin cluburile de pe litoral, unde defila prin intuneric la mesele lui Raducu Pisum Sativum, Dumnezeu sa ii incalzeasca zabrelele de la usa si sorbea fericit pe sub stufoasa barba din bauturile fine.
Extraordinar,o stire care va face inconjurul planetei. Un om de stiinta de clasa zero barat,si cu o inteligenta mare aproape inexistenta si care a muncit din greu la o asemenea stire e greu de gasit. Mai bine s ar duce sa munceasca ca e greu jurnalismul pentru el.
Veți da cu capul de pragul de sus toți acei care scoateți pe gură numai inepții, unul e ăla care se bucură că a renunțat la ortodoxie. Ce crezi tu, că plânge Dumnezeu după unul ca tine???
Daca a adormit se mai întâmplă , păcat că a fost prilej pt unii iar sa se exprime tendențios la adresa dumnealui și a Bisericii noastre strămoșești.
Dar mergem înainte
Doamne ajuta
ÎPS-TUL TEODOSIE cu timp și fără timp slujește pe DUMNEZEU, vrednic este a fi MITROPOLIT al DOBROGEI, DOAMNE AJUTĂ
ÎPS-TUL TEODOSIE cu timp și fără timp slujește pe DUMNEZEU, vrednic este a fi MITROPOLIT al DOBROGEI, DOAMNE AJUTĂ
ÎPS-TUL TEODOSIE cu timp și fără timp slujește pe DUMNEZEU, vrednic este a fi MITROPOLIT al DOBROGEI, DOAMNE AJUTĂ
Mă, nu am mai scris nici un comentariu, sunteți niște nenorociți care scrieți numai și numai prostii despre adevărații români,
Huuuuuuuuuuuuuuuuuo ! 🤮