G4Media.ro

Influent ziar elvețian: Eminența gri a României merge la pușcărie/ Căderea grea…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

6 comentarii

  1. Multumesc Elvetiei si diasporelor din tara cantoanelor pentru sustinerea aratata! A triumfat inca o data justitia si dreptatea! Multumesc si domnului Tapalaga pentru lupta impotriva ciumei rosii si a coruptiei, asa putem si noi, de duminica, sa inhalam aer curat, elvetian!

  2. Mai e o chestie care nu s-a comentat prea mult, chiar deloc. Cei din Diaspora au aratat ca romanii se integreaza foarte bine in tzarile europene de adoptie, asta nu poate decat sa-i bucure pe cei din EU. Sigur, romanii fac si vor mai face prin EU o gramada de gainarii si alte alea, dar faptul ca diaspora este super pro EU este o mare chestie, Romanii, cu cultura lor, cu credinta lor, sunt mai mult decat welcome in vestul Europei. Problema este cum ii facem sa se reintoarca acasa (me included) si sa contribuie la societatea care ne-a format!

    • Am citit de vreo doi tineri medici de excepție (unul absolvise Stanford) care au lăsat cariera și salarizarea occidentale și au venit în România, pentru că au înțeles că aici e mai multă nevoie de oameni ca ei. Și, în pofida piedicilor, a lipsei banilor ori indiferenței autorităților, s-au pus pe treabă.
      Sau doi matematicieni de excepție, ca Nicușor Dan și Sergiu Moroianu, au renunțat și ei la privilegiile Occidentului și au venit în praful dâmbovițean, unde s-au pus pe luptă și pe treabă.
      De ce oare? Poate că li s-a părut mai important să își ofere munca și inteligența celor de aici, care au mai mare nevoie, chiar dacă îi vor recompensa mai puțin. Este, cu siguranță, o mulțumire mai mare să dai un pahar cu apă unui însetat decât unuia sătul.

  3. Capu’la toata nenorocirea e la zdup. A ramas insa duhoarea psd-sului in putrefactie galopanta. Gandaci si viermi stau oplositi in ast maldar de moaste imputite. Or, pestele de la cap se strica. Si ce-i stricat, stricat ramane. Nu-l mai poti curata de la coada. Trebuie ars si ingropat. Asta e psdosul. O cloaca care raspandeste aer fetid.

  4. Infractorul Dragnea & asociatii s-au inecat precum rommul la mal. Au scos in afara legii tot statul de drept; complete de judecata, probe obtinute cu aparatura SRI, anchetarea onorantelor golance de catre DNA, coduri penale incrimanatoare, etc. Pacat ca au omis puscariile.