Mediafax
Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Rata de incidenţă COVID-19 calculată la 14 zile pentru Bucureşti este, sâmbătă, de 4,62 cazuri la mia de locuitori, în creştere faţă de ziua precedentă, când s-a înregistrat o valoare de 4,1 la mia de locuitori, potrivit Direcţiei de Sănătate Publică.
Cea mai mare rată de infectare cu SARS-CoV-2 în Capitală a fost atinsă pe 22 octombrie – 16,54 cazuri la mia de locuitori, relatează Agerpres.
Sursa foto: Inquam Photos / George Călin
Tineti raspandacii in scoli! Toti care ajung in spital sunt din cauza voastra!
Disperatule, înapoi în beci!
Inapoi sub bat cu trei botnite pe moaca pana apare noul ser de la fitzer!
Școlile trebuie ținute deschise cu orice preț. Copii sunt viitorul, ceilalți suntem deja istorie.
Cei vulnerabili, cei speriați – fuguța la vaccinare, la doza 3, 4 , cate trebuie – ca Gheorghița susține ca va protejează de spitalizare si deces.
Am dat fuguța la doza trei, dar dacă vă trimiteți copiii murdari, cu măști textile murdare sau îi învățați să nu le poarte, stau grămadă peste grămadă ce șanse mai avem!? Nici măcar nu îi testați acasă cum trebuie sau deloc! Bine că stați voi acasă, că aveți program să nu mergeți toți la serviciu!