Home » Sportz » Hermannstadt – Universitatea Craiova, scor 2-1 / Sibienii urcă pe 5 în clasamentul interimar

Hermannstadt – Universitatea Craiova, scor 2-1 / Sibienii urcă pe 5 în clasamentul interimar

Hermannstadt – Universitatea Craiova, scor 2-1 / Sibienii urcă pe 5 în clasamentul interimar
Sursa foto: Turnul Sfatului
Ascultă articolul

Formaţia Hermannstadt a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a 19-a a Superligii, anunță News.ro.

Învingătorii au marcat prin Iancu ’51 şi Oroian ’62, iar pentru olteni a înscris Mitriţă, în minutul 53.

Într-un clasament interimar al Ligii1, după acest meci, AFC Hermannstadt urcă pe locul 5, cu 28 de puncte, iar craiovenii sunt pe 2, cu 32 puncte.

- articolul continuă mai jos -

Hermannstadt: Căbuz – Oroian (Medina ’87), Găman, I. Stoica, Butean – Balaure (Biceanu ’74), Murgia, Alhassan (Antoche ’78), Jipa (Bucuroiu ’86) – G. Iancu (Bejan ’74), D. Paraschiv. Antrenor: Marius Măldărăşanu.

Universitatea Craiova: L. Popescu – Căpăţînă, A. Creţu, R. Silva, Bancu – Kurtic, Danciu (Baiaram ’56) – Roguljic, Mitriţă, Ivan (Isfan ’59) – Koljic (Markovic ’69). Antrenor: Ivaylo Petev

Cartonaşe galbene: Găman ’42 / Creţu ‘70

Arbitri:  Cătălin Popa – Imre-Laszlo Bucsi, Romică Bîrdeş – Lucian Rusandu

ArbItri VAR: Istvan Kovacs, Alexandru Cerei

Observatori: Nicolae Grigorescu, Octavian Goga

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole