G4Media.ro

GRAFICE Procentul copiilor și tinerilor cu Sars-CoV-2 în total cazuri scade pentru…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

8 comentarii

  1. E normal. Multe școli au trecut din scenariul hibrid in cel online și a fost vacanta. Dați drumul la școli și iar va crește atât numărul de copii infectati cat și adulți.

  2. Daca influenta scolii se traduce doar in procente din astea de 0,1%, poate ar fi bine sa-i lase sa mearga la scoala pe copii. Scoala online nu functioneaza la noi.

    • sa se duca la scoala, dar parintii lor sa aibe o eticheta in piept ca au toate sansele sa fie vectori pentru covid, ca nu e normal sa se duca la serviciu imprastiind virusul pe drum si in birou si in relatiile cu clientii.

  3. Testati!!Copii sunt asimptomatici.Ce procente de 2 lei in conditiile in care se testeaza doar in baza definitiei de caz.

  4. Scaderea procentului tinerilor in totalul infectatilor detectati ar fi o veste proasta, ei sint cei care trec cel mai usor peste chestia asta. De la ceilalti se recruteaza spitalizarile.

  5. E normal sa scada. Exista scoli cu 7-10 copii in izolare deoarece au parinti sau/si bunici cu Covid.
    Mai nou ei nu sunt testati obligatoriu daca nu manifesta nimic. Oare cati din ei au adus de fapt Covidul acasa, eventual de la scoala.

  6. Mai nou majoritate testelor sunt solicitate nu impuse asa ca rata de pozitivare poate ajunge la 50% in timp ce la tineri scade.