VIDEO Gol înscris în secunda 10 în meciul Voluntari-Rapid București/ Giuleștenii pierd…

sursa foto: Inquam Photos / Denis Grosu

VIDEO Gol înscris în secunda 10 în meciul Voluntari-Rapid București/ Giuleștenii pierd cu 2-1 și ajung pe locul 8 în Superligă

Echipa FC Voluntari a învins luni, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Rapid Bucureşti, în ultimul meci al etapei a patra din Superligă, transmite News.ro.

FC Voluntari a deschis scorul în secunda a zecea a meciului, Doru Andrei a primit în terenul Rapidului şi a şutat de la 25 de metri, balonul a trecut pe sub Moldovan şi a intrat în plasă. Rapidul a egalat destul de repede, în minutul 12, prin golgeterul Dugandzic. În minutul 22 George Merloi (FC Voluntari) s-a accidentat la genunchi şi a fost scos cu targa din teren. Ilfovenii au preluat din nou conducerea în minutul 37, când Boboc a centrat în careu, pentru Nemec, iar Christopher Braun a încercat să respingă însă, derutat de ieşirea portarului Horaţiu Moldovan, a trimis balonul în propria poartă.

Rapid nu a reuşit să-şi impună jocul şi gazdele au trecut pe lângă al treilea gol în minutul 70, la bara lui Doru Andrei. Până la final nici una dintre cele două echipe nu a mai înscris şi FC Voluntari, victorioasă cu 2-1, este pe locul secund în Superligă, cu 9 puncte, în timp ce Rapid, aflată la prima înfrângere din sezon, este pe poziţia a 8-a, cu 5 puncte.