G4Media.ro

FOTO Patronii din Mamaia își pregătesc deja terasele, deși acestea nu pot…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

16 comentarii

  1. Pentru turiștii care au rezervări pe litoralul romanesc in luna iunie , ar fi bine sa se vină cu precizări daca vor putea sau nu să meargă.

  2. in ce lume traim adica oprim scoala oprim sportul oprim tot si dam drumu la concedii??? Oare ce este mai important un amarat de concediu sau o cafea care poti s o bei linistit acasa sau sanatatea omului???? chiar nu putem trai fara tigari si cafele baute la terasa???

    • Dar ce-ar fi sa-ti vezi tu de treaba si sa-i lasi pe altii sa-si vada de a lor? Stai in casa tot anul daca asta iti doresti, dar nu le spune altora ce sa faca.

    • Anti Dorule, ca tu vrei sa te omori, n-am nimic impotriva.
      Ma deranjeaza insa ca ma tragi si pe mine dupa tine.

      Daca ai sta in casa la tine, n-ai decat sa faci ce vrei. Inclusiv sa te imbolnavesti de orice, de la ciuma, trecand prin antrax si terminand cu covid. Dar tu, ca un adevarat Anti ce esti, o sa vrei dupa aia sa iesi pe strada, la terase, la magazine, la mall-uri, sa-ti plimbi pitipoanca.
      Iar plimbarea asta cat timp esti cu covidul in nas, este interzisa.

      Sa nu-mi spui ca nu esti bolnav si n-o sa te imbolnavesti, ca pe tine te cheama Anti si esti cel mai al drq „baeat-da-baeat” din zona Ferentarilor. Poti fi asimptomatic fara sa ai habar.

      Deci, vrei sa-i urmezi exemplul lui Catarama? Ia-ti tu terasa ta, stai doar tu acolo, eventual si altii care gandesc ca tine, si nu plimba virusul.

      „Nu le spune altora ce sa faca”
      Iti dai seama de ironie, sper. Tocmai i-ai spus cuiva sa nu-ti spuna tie ce sa faci.
      Dar, nah, tu esti Anti, ai trei oua. Ca Nastase.

    • Ca sa intelegi mai bine, nu frecventez Mamaia si nici nu o voi face. Este vorba despre libertatea de a o putea face. Renuntati cu totii mult prea usor la niste drepturi pentru care altii au murit. S-a stabilit un precedent extrem de periculos acum, foarte probabil se va repeta. Mai stinge televizorul ala si mai gandeste si pentru tine. Da, iti zic ce sa faci, vai ce ironie. E o recomandare, tu faci ce vrei. Sesisezi diferenta?

    • Tu sesizezi diferenta intre saritul de fund in sus cand cineva ti-a „recomandat” ce sa faci, si „recomandarile” pe care le faci tu, dar pe care te astepti ca altii sa le respecte?

      N-ai decat sa „recomanzi” ce vrei tu, dar daca vrei sa ti se repecte opinia, respect-o si tu pe a altora.

      Cat despre drepturile „pentru care altii au murit”… pe bune? Vorbesti serios? Au murit altii ca sa poti iesi tu la terasa? Chiar nu mai poti astepta inca o luna, sa vezi cum evolueaza situatia, sa vezi cati chiar mor zilele astea, pentru ca te frige buza dupa o tigara trasa pe o terasa?

      Ce-ar fi sa-ti vezi tu de treaba si sa-i lasi pe altii sa-si vada de a lor?
      N-ai decat sa iesi la gratare, pentru ca aripa PSD numita CCR a decis ca poti face exact ce-ti trece prin cap fara sa fii sanctionat, dar lasa-i pe aia care vor sa fie sanatosi sa faca si ei ce vor.
      Exact ca tine, Anti-ule. E usor sa fii Gica Contra. E ceva mai greu sa faci ceva, insa.
      Dar ce conteaza, tu vrei doar sa strici, sa distrugi… Ceausescu v-a lasat tara asta la cheie. Voi ati distrus-o cu o voiosie suspecta, sora cu inconstienta. Sau cu tradarea. Alege-ti ce ti se potriveste.

      Do svidaniya!

    • Măi Dorel Anti …bla bla, ce te umflă pe tine grija că omu și-a exprimat o opinie ?
      Vezi-ti de treabă si vorbește nima daca ești întrebat.
      Du-te la Mamaia…acolo merg toți…
      Hai, ardiles.

  3. morti de ras cu orban si compania…adica nu mergi la scoala dar mergi cu parintii la mare si la munte :)) asta e romania educata de care vorba iohannis? :)) 14 e ultima zi de situatie de urgenta si ei pe 13 se prezinta in parlament cu masurile urmatoare, in conditiile in care NU sunt majoritari in parlement! astia sunt idioti?

    • Vai mă Ion din Protex, ce te mai răzi tu mă chibițule, înca de pe vremea cănd o pupați in …ureche pe Tuta, voi toti pesedeii.
      Daca mai era șef nen-tu Draknea, sigur ne apăra de Covid…cu Irinuca în frunte.
      Așa-i ciu-ciu din balon ?

  4. Inca o chestie. Poate inveti si tu sa scrii ca un om cu macar 8 clase inainte sa dictezi viata altora. Ar fi un pas inainte pentru tine. Cine stie, poate ti se mai si deschide mintea.

    • Explica-mi si mie te rog, ca pari inteligent, cum te-as afecta eu pe tine daca ipotetic vorbind m-as imbolnavi, avand in vedere ca tu nu vrei sa frecventezi acele locatii. In spatii inchise in care, tot ipotetic ne-am intalni noi (ca in realitate nu cred ca ne-am intalni vreodata, te las pe tine sa-ti dai seama de ce)? Pai parca era obligatoriu sa purtam masca amandoi. A, sau tu vrei sa zici ca nu respecti regulile? Ma scuzi, in cazul asta. Greseala mea!

    • Mie nu-mi pari inteligent, dar in fine, hai sa-ti explic.
      Tu iesi din casa pentru a merge la slujba. Nu, nu la munca, ci la SRL-ul numit BOR. Acolo te impartasesti cu lingurita cu covid. Apoi mergi la magazin, unde, IPOTETIC, ne-am intalni. Pui mana pe produse, le atingi, pui mana pe frigider, pe cosuri, te las pe tine sa-ti dai seama pe ce anume mai pui mana. Dupa tine intru si eu in magazin si ating locurile pe care le-ai atins si tu. Si masca nu impiedica atingerile, daca nu stiai cumva asta. A, nu stiai? Ma scuzi, in cazul asta. Greseala mea!

      Acum pricepi de ce nu vreau sa ma intalnesc cu tine pe strada?
      Tu vrei sa fii liber sa mergi pe oriunde, pentru ca… „porti masca”. Virusul se poate transmite si daca porti masca, in special daca o porti sub nas sau sub barbie. Iar spalatul pe maini nu te protejeaza chiar cat crezi tu. Sa nu-mi spui ca te speli minim 30 de secunde, asa cum recomanda medicii, pentru ca nu te cred.
      Sa fii atent intr-o zi oarecare de cate ori iti atingi ochii.

      Deci. Poti fi purtator asimptomatic, si, pentru ca n-ai febra te consideri perfect sanatos. Asa ca te relaxezi, mai lasi masca, nu-ti speli mainile, mai stranuti undeva… Ai metode de a raspandi virusul gramada.
      Pricepi?

    • Ohoo…Anti Doru…tu ai mai mult de 8 clase ? Câte? 9 ? 10 ?
      Să nu-mi spui că ai luat BAC-ul că nu cred !
      Cine ți-a zis ca omu îți dirijează viața ? Vrei la Mamaia…Tira, cale bătută nenicule. Stai acolo toata vara și vino înapoi când te-oi chema io.
      E bine așa ?

  5. Sobolanii au inceput sa se agite. Ideea ca sezonul este compromis si ca banii negri, in covarsitoare proportie nu vor mai veni ii innebuneste. Daca statul ii despagubeste anul asta conform veniturilor legale declarate e clar ca tristetea e maxima!

  6. Imnul bajetilor jmekeri din Mam-aia:
    „Urla foamea-n noi,
    Tra-lala-lala,
    Si cu ea urlam si noi,
    Traa-lala-lala-laaa…”

    Ce-i, baieti? Nu mai aveti cui sa inchiriati sezlonguri cu 50 lei pe zi? Lipsa pitipoance? Lipsa cocalari?
    Tre’ sa trageti tare sezonul asta, ca-i scurt, iar prostii de jupuit sunt mai putini…

  7. Cocălarii și pițipoancele vor merge la terase. Foarte bine. La ce fițe au, Covidul se va feri de ei.