
FOTO Bucăți din tavan au căzut în Secția 3 de Poliție a Capitalei/ Sindicatul Europol: Domnule ministru, raportăm: Ne cade tavanul în cap!
Mai multe bucăți din tavan s-au desprins și au căzut, miercuri, în Secția de Poliție 3 din Capitală. Din imaginea postată pe Facebook de Sindicatul Europol, se observă cum bucățile de tencuială au căzut peste un birou, unde se aflau o imprimantă și un telefon. Din fericire, nimeni nu era la acel birou, în acel moment.
Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -
„Domnule ministru, raportăm: NE CADE TAVANUL ÎN CAP! În ultima apariție publică ministrul Bode ne-a vorbit despre drumuri și poduri, despre asfaltări și proiecte de infrastructură rutieră. Între timp, la MAI, unde figurează Lucian Bode ca ministru, cel puțin pe hârtie, în Secția 3 Poliție din București, capitala României, în anul 2021, cade tavanul peste birourile polițiștilor”, a transmis Sindicatul Europol pe Facebook.
De cealaltă parte, Poliția Capitalei transmite că Sediul Secției 3 se află în proces de avizare în perspectiva reabilitării:
„Sediul Secției 3 Poliție este în proiect de modernizare prin BIRD. S-a efectuat deja expertiza tehnică și studiul de fezabilitate, în anul 2020. Ulterior a fost depus la Direcția de Cultură a Municipiului București, în vederea obținerii avizelor necesare. Direcția de Cultură a solicitat completarea studiului de fezabilitate cu un studiu istoric, având în vedere vechimea clădirii în care funcționează Secția 3 Poliție. Studiul istoric a fost elaborat în acest an, documentația în vederea obținerii avizelor fiind deja depusă la Direcția de Cultură a Municipiului București, în vederea analizării și avizării documentației. După avizare, în funcție de fondurile financiare alocate, se va derula procedura de achiziție proiectare și execuție. Pentru funcționarea, o scurtă perioadă de timp, în sediul subunității, din dimineața de 02.09., se execută anumite lucrări de reparații curente. Direcția Generală de Poliţie a Municipiului București este în procedură de identificare, în vederea închirierii, a unui imobil care să corespunda cerințelor funcționale pentru secția de poliție”, au transmis reprezentanții Poliției Capitalei.

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
20 comentarii