Fotbal: Naționala ”mică” a României, meci decisiv cu Ungaria la Campionatul European…

Fotbal: Naționala ”mică” a României, meci decisiv cu Ungaria la Campionatul European de tineret

Selecționata sub 21 de ani a României joacă în această seară la Budapesta contra echipei naționale a Ungariei în al doilea meci al grupei de la Campionatul European de fotbal – tineret. Meciul are loc de la ora 19.00, pe stadionul Bozsik.

În primul meci al grupei, echipa antrenată de Adrian Mutu a terminat la egalitate cu Olanda, scor 1-1, rezultat care o păstrează în cursa pentru calificarea în sferturile de finală. În ultimul meci al grupei, România va înfrunta Germania marți, 30 martie.

Campionatul European sub 21 de ani este găzduit de Ungaria și Slovenia. Meciurile din grupe au loc în perioada 24 – 31 martie, iar sferturile, de finală, semifinalele și finala – în mai și iunie.

Primele două echipe din cele patru grupe merg în sferturile de finală. Pentru a avea șanse de calificare, România are nevoie de o victorie cu Ungaria.