Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
La Colegiul Național Militar „Alexandru Ioan Cuza” din Constanța se înregistrează un focar de tuberculoză, transmite Radio Constanța preluat de Rador.
Potrivit Direcției de Sănătate Publică Județeană, patru elevi ai unității de învățământ au fost diagnosticați cu tuberculoză, iar trei dintre ei sunt în prezent internați la Spitalul Clinic de Pneumoftiziologie Constanța.
Reprezentanții DSP spun că a fost făcută o anchetă epidemiologică, au fost dezinfectate clasele, iar o acțiune de dezinfecție va avea loc, mâine, și în căminele unității de învățământ.