Home » Articole » Florin Cîțu, în ședința solemnă a Parlamentului: „Onorată instanță”

Florin Cîțu, în ședința solemnă a Parlamentului: „Onorată instanță”

Florin Cîțu, în ședința solemnă a Parlamentului: „Onorată instanță”
Sursa foto: captură video
Ascultă articolul

Premierul Florin Cîțu s-a adresat cu formula „onorată instanță”, în ședința solemnă a Parlamentului de miercuri.

„Onorată instanță, aduc astăzi un omagiu sutelor de mii de victime ale Holocaustului din România”, a spus Florin Cîțu, în discursul rostit de la tribuna Parlamentului în cadrul ședinței solemne de comemorare, pentru prima dată în istoria sa, într-o şedinţă solemnă care va avea loc miercuri, victimele Pogromului de la Iaşi, din iunie 1941.

- articolul continuă mai jos -

Greșeala premierului, la minutul 19:

Sursa foto: captură video

Comentarii
  • Bine ca nu i-au sarit sutele din buzunar, ca lui Ciolacu!

  • Un „illiterat” cu acte în regulă ! Sau poate a încurcat foile ?!? Oricum a doua ipoteză nu o anulează pe prima.

  • Asta suna putin cam ciudat 🙂

    „Onorată instanță, aduc astăzi un omagiu sutelor de mii de victime ale Holocaustului din România”, a spus Florin Cîțu, în discursul rostit de la tribuna Parlamentului în cadrul ședinței solemne de comemorare, pentru prima dată în istoria sa, într-o şedinţă solemnă care va avea loc miercuri, victimele Pogromului de la Iaşi, din iunie 1941.

    • Normal ar fi trebuit să spună: onorată instanță dacă vați face treaba după cum prevede legea și nu ați fii mai corupții ca noi cei de la conducerea țări și din șparlament după lovitura de stat din 89 atunci noi toți ar trebui să fim arestați cu muncă silnică pe viață și confiscarea averilor până la al 10-lea ne-am atunci țara ar reveni la normal

  • Radulescu Marcel

    Gândul păcătosului nu-i dă pace…

  • Se antrenează și ăsta…. in 3 pași:
    1. se aliază cu PSD;
    2. Intră în PSD;
    3. Ajunge la „onorată instanță”
    …. că mulți alți pesedisti „cinstiti”….

  • statusubteran

    Victimele Revolutiei?

    Victimele Mineriadei?

    Victimele comunismului impus de straini ?

    Victimele din inchisori?

    Victimele rusilor? Romanii deportati si exterminati (genocid) din Romania, Moldova, Ucraina, Ungaria, Serbia?

    Tot statul roman face plecaciuni si slugarnicii pentru „poporul ales”…pentru romani niciodata nimic !

  • Zombie asta chiar e zombie…a luat-o razna, nu stie ce spune sau ce sa intelegem?!
    nu prea pare sanatos la mansarda… e dus…
    M-am uitat special in DEX: nu inteleg, ca substantic, cuvantul INSTANTA are exclusiv sens juridic…oare Zombie asta are PROPRIETATEA termenilor pe care ii foloseste sau e deja atat de arogant ca isi permite sa spuna cuvinte fara noima, care sa sune din coada de premier mare si tare!?
    Sper sa-l puna careva sa traduca!

    • Diana 𝓡𝓓

      Onorată audiență … mai greșește si omul sau consultantul care i-a scris discursul.

    • Diana 𝓡𝓓

      N-am văzut ca astfel de greșeli sa fie o practica la F.C. Vasile. Un cuvânt din 10.000 folosit in sens greșit înseamnă 0,01%. Adică uman. Numai cine nu vorbește, nu greșește…

    • @Diana: Aici nu a fost vorba despre un raspuns la o intrebare neasteptata pe un subiect neasteptat a unui jurnalist!
      Discursul asta a fost pregati SPECIAL pentru acest momenti, cum sa explici asa ceva?!!
      In plus, momentul e chiar la inceputul discursului, efectul a fost socant!!
      Citeste despre John Favreau, cel care ii scria discursurile lui Obama, cum LUCRAU impreuna la „finisarea” discursului!
      La asa nivel intre cel care scrie discursul premierului si premier exista o legatura, o chimie in ganduri excelenta, altfel apare „onorata instanta”!
      Asta e o alta dovada clara ca Zombie e departe de inalta functie!!!
      La un asemenea nivel, un om inteligent e cel care stie sa-si aleaga Consilierii, nu le poti sti pe toate ca Premier, dar ai Consilieri bine pregatiti care STIU fiecare pe domeniul lui…
      E vai de el ca Premier… e ZERO!

    • Diana 𝓡𝓓

      Pe mine formele astea fără fond si vorbele in vânt ma lasa rece! Altceva contează!
      Dacă ar implementa soluții de fond (intr-un RITM mai dinamic decât cel actual!) pentru problemele ardente ale acestei tari, am vedea mai mulți romani “hot 4 Citu” :))

    • @Diana: mai degraba cred ca a vrut sa spuna „onorata asistenta”…
      Dar, oricum nu e scuzabil…
      La un asemenea nivel, un discurs trebuie bine pregatit, altfel te faci de ras…o iei pe urmele Vioricai Dancila…ea facea deliciul presei de cate ori deschidea gura…
      Bine ca nu a zis „Dragi tovarasi si prieteni”!!!

    • Oare cum s-o fi exprimat Zombiie asta la intalnirile de la Brussels… mama, mama!!!!
      Vai de mama lui!!!

  • @Diana: Deocamdata „implementeaza” masuri din PIX: taieri si supendari si amanari la prostimea care nu il sustine in PNL: pensiile publice ale amaratilor, alocatiile copiilor, Banii aia 1500 lei pentru ducatie timpurie…si TOATE cuprinse in Programul de guvernare al aliantei 2020-2024!!
    Atata a „implementat” pana acum: taieri, amanari, suspendari din PIX ca Dragnea!
    Dragnea CRESTEA din PIX, Zombie taie si amana din PIX!!
    Altceva NIMIC!
    NU am auzit o Reforma cap-coada, adica in acel domeniu sa ne spuna unde e azi Romania si unde va fi in 2024!
    NIMIC, doar vorbe goale, aroganta cat nici la Dragnea nu am vazut, jigniri la adresa celor care nu-s de-i lui, un individ absolut Incompatibil cu inalta functie de Premier al unei TARI!
    El nu e premierul grupului din PNL care il sutine, Zombie e premierul TUTUROR Romanilor, ca asa-i in democratie!
    El inca NU a realizat asta…
    Sper sa scapam de el cat mai repede pana nu devine pericol public pentru majoritatea romanilor!

  • Dancila 3 pt ca dancila 2 este ficusul

  • Cu un IQ= 86 este normal sa te adresezi cu „onorată instanță”. Exprimarea domnului Câțu este generată de gândirea subliminala. În visele sale se vede în fata unui consiliu de judecata în fata căruia trebuie sa răspundă. Nimic nu este întâmplător!

  • DOAR ESTE LIBERAL DE SOI!!!!

    • CetateanuTurmentat

      Oare nu cumva avea pupilele mărite?
      Și mai mult ca sigur nu de la atropină!

  • Stimati postaci pesedaci,
    Hai să vă mai vedeți lungul nasului și mai tăiați-le, că ăsta este 1000 de clase peste Veorika ( fată bună), care nu știa ( la propriu) pe unde este și spunea numai prostii, de râdeau și sugarii în hohote!

  • Sintagma folosită a fost cu buna stiinta deoarece cu o zi înainte parlamentarii PSD iști l au interogat ca într o sală de judecată NUMAI că trolisti gen lilli nu îi ajută IQ să facă diferența,desi pretențiile sunt mari prin parerile exprimate

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole