Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
În episodul II din filmul documentar ”Cine sunt extremiștii” realizat de G4Media.ro vă prezintă adevărata față a liderilor de extremă dreaptă ai României: violentă, agresivă, xeonofobă și antisemită. De unde au apărut extremiștii de azi: George Simion, Claudiu Târziu, Diana Șoșoacă sau Călin Georgescu? Cine sunt ei? Cum și-au făcut loc în politica românească și ce îi leagă de mentorul lor, produsul toxic al comunismului târziu, Corneliu Vadim Tudor?
În episodul I publicat săptămâna trecută v-am arătat imagini cutremurătoare din epocă, unele complet necunoscute publicului românesc, puse la dispoziție de Insitutul Elie Wiesel, despre crimele Mișcării Legionare împotriva evreilor, pogromul de la București, Holocastul sub Ion Antonescu. De la Mișcarea Legionară e revendică AUR, Călin Georgescu, SOS România și alte mișcări extremiste apărute la începutul anilor 90.
”Cine sunt extremiștii” este un proiect G4Media.ro, realizat cu sprijinul Fundației Konrad Adenauer. Realizator: Dan Tăpălagă/ Filmare: Andrei Tinca, Ștefan Schultz/ Montaj: Denis Nistor.
Rămâi pe G4Media.ro pentru Episodul III: Cine sunt extremiștii din Europa
Acestia sunt agentii haosului in Romania!
Si Ciolacu ce e? O aroganta?
Asa si procurorii si judecatorii sunt extremistii, doar ca tin pentru ei.
Fiecare isi striga „durerea” cum poate, poate inteleg si aialalti sa se apuce de treaba…
…da tocmai am vazut ca procurorul sef a facut rost legal de 200 de mii de euro, mai putin totusi decat nepotul lui Ciolacu
te si intrebi daca astia chiar muncesc la serviciu sau lasa ca merge si asa?…
Vadim măcar era amizant așa retrospectiv. Șoșoacă e o creatură obeză care îmi provoacă greață iar Simion are față de interlop traficant de organe.
De observat în timp trendul descrescător al calității liderilor extremiști.
Vadim… cu zece clase peste Șoșo.
Dar asta poate fi și o reflectare a calității cetățenilor.