FCSB a încheiat la egalitate pe teren propriu cu FC Hermannstadt, scor…

sursa foto: Facebook\ FCSB

FCSB a încheiat la egalitate pe teren propriu cu FC Hermannstadt, scor 2-2/ Formația lui Dică, pe locul 13 în Superligă

Echipa FCSB a terminat la egalitate pe teren propriu, duminică, cu formaţia FC Hermannstadt, scor 2-2, într-un meci din etapa a şaptea a Superligii, transmite News.ro.

Meciul a început cu un protest al jucătorilor, fotbaliştii echipei FC Hermannstadt fiind neplătiţi de câteva luni.

Oaspeţii au deschis scorul pe Arena Naţională, prin Butean, în minutul 21. FCSB a egalat prin Dawa, şut spectaculos din careu, în minutul 34. Sibienii au preluat conducerea prin golul lui Paraschiv, care a înscris cu o lovitură de cap. Edjouma a egalat în minutul 90+1

FCSB: Târnovanu – Pantea, Dawa, Tamm, Boboc – Dulca (Oct. Popescu 46’), Oaidă (Edjouma 46’) – Raţă (Cordea 46’), Olaru, Muşi (Radaslavescu 66’) – B. Rusu (Miculescu 46’). Antrenor: Nicolae Dică

FC HERMANNSTADT: Muţiu – Butean, Antoche, I. Stoica, Opruţ – S. Mino (Răuţă 86’) , Biceanu – P. Petrescu (Balaure 68’), Baba Alhassan (Năstăsie 68’), Oroian (C. Popescu 86’) – G. Paraschiv (Buhăcianu 72’). Antrenor: Marius Măldărăşanu

Cartonaşe galbene: B. Rusu 42 / Opruţ 46

Arbitri: Horaţiu Feşnic – Valentin Avram, Alexandru Cerei – Sebastian Colţescu

Arbitri VAR: Rareş Vidican – Adrian Popescu

Observator: Augustus Constantin

Până acum, în etapa a 7-a din Superligă s-au disputat meciurile:

FC Voluntari – Universitatea Cluj 0-0, UTA Arad – FCU 1948 Craiova 2-1, Petrolul Ploieşti – CS Mioveni 0-0, Sepsi Sf Gheorghe – Rapid 1-2, FC Argeş – Chindia Târgovişte 2-1, CFR Cluj – Farul Constanţa 1-3.