Farul Constanța a ratat victoria în deplasarea cu Sepsi Sf. Gheorghe în…

sursa foto: Facebook

Farul Constanța a ratat victoria în deplasarea cu Sepsi Sf. Gheorghe în minutul 90/ Marinarii au condus până aproape de finalul partidei

Farul Constanța a ratat victoria în deplasarea cu Sepsi Sf. Gheorghe în minutul 90. Marinarii au condus până aproape de finalul partidei, însă au fost egalați prin golul marcat de Ștefănescu, transmite Info Sud-Est.

La pauză, scorul a fost 0-0, după o primă repriză fără mari ocazii, începută mai bine de Farul, însă dominată spre final de Sepsi.

În minutul 56, după o superbă acțiune a lui Mazilu pe partea dreaptă, tânărul jucător al Farului a șutat cu stângul în bara porții lui Sepsi.

Golul echipei lui Gică Hagi a venit în minutul 73, marcat de Borza, după ce mingea a sărit la fundașul stânga al marinarilor în urma unui șut ratat al lui Luis Munteanu.