Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Liderii coaliției de guvernare PSD-PNL-USR-UDMR au convenit marți schimbarea legislației pentru introducerea de măsuri dure împotriva persoanelor care nu-și plătesc amenzile rutiere și impozitele locale, a declarat pentru G4Media ministrul Dezvoltării, Cseke Attila.
Persoanele cu restanțe la taxele locale nu vor putea să vândă sau să cumpere imobile și mașini, au decis liderii coaliției.
Ministrul Dezvoltării a declarat pentru G4Media că, pe lângă reducerile de cheltuieli, liderii coaliției au convenit și alte modificări:
Reamintim că ministrul Cseke Attila a anunțat marți seară la G4Media că există un acord în coaliția de guvernare și pe reducerea cu 10% a cheltuielilor cu personalul din administrația publică și centrală.
Pachetul de reformă convenit va permite șefilor de instituții centrale (ministere, agenții guvernamentale etc.) și locale (primării și consilii județene) să decidă cum își scad aceste cheltuieli – prin concedieri sau scăderi de salarii, a declarat Cseke Attila pentru G4Media.