Home » Analize » Elon Musk, anunț șoc: Încă nu a fost semnat niciun contract cu Hertz

Elon Musk, anunț șoc: Încă nu a fost semnat niciun contract cu Hertz

Elon Musk, anunț șoc: Încă nu a fost semnat niciun contract cu Hertz
Wikipedia
Ascultă articolul

Elon Musk, șeful Tesla, a scris luni seară pe Twitter că compania încă nu a semnat un contract cu Hertz, la mai mult de o săptămână după ce firma de închirieri auto a anunţat un acord de achiziție a 100.000 de mașini cu producătorul de maşini electrice.

Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -

Acțiunile Tesla au scăzut cu 4% la începutul tranzacțiilor de marți, după un salt masiv în urma știrilor despre cea mai mare comandă vreodată – 100.000 de mașini electrice pentru Hertz – pe 25 octombrie, care a ajutat-o ​​pe Tesla să înregistreze o capitalizare de piață de o mie de miliarde de dolari.

Musk a postat pe Twitter luni seara: „Dacă oricare dintre acestea se bazează pe Hertz, aș dori să subliniez că încă nu a fost semnat niciun contract. Acordul Hertz nu are niciun efect asupra companiei noastre.”

Citește integral pe economedia.ro

Comentarii
  • musk sau aia de la hertz sunt dusi cu pluta… ori au semnat, cum zice hertz, ori n-au semnat, cum zice musk? nu poti sa semnezi si sa nu semnezi un acord in acelasi timp, ce naiba?

    • au un „ACORD”
      poate sa fie doar verbal… pana la un CONTRACT semnat mai este cale lunga

    • Musk mai face și el niște bani din manipularea pieței.
      A vândut acțiuni ieri când erau scumpe, a dat anunțul că nu a semnat, a scăzut prețul și cumpără la loc.
      Dacă era altul, era la pușcărie

    • Exact asta face, manipuleaza piata.

    • @Dan si @stefan, nu Musk a facut anuntul, ci Hertz care deja au inceput o campanie de reclame cu tot felul de vedete. Musk chiar a spus ca e suprinzator faptul ca TSLA a urcat atat de mult din cauza anuntului astuia, pentru ca cererea masinilor Tesla pana acum a fost mult mai mare decat capacitatea lor de productie.

  • Ceva cătușe pentru cei care au manipulat bursa lansând un zvon ?
    Câțiva directorași de la Tesla au vândut acțiuni de sute de milioane, la suprapreț.

  • „Șoc” este alunecarea G4 către tabloidizare și adoptarea stilului.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Citește și

Top Articole