Fenomenul Maroc: După Spania, marocanii trimit acasă și Portugalia și se califică,…

Photo by PATRICIA DE MELO MOREIRA / AFP

Fenomenul Maroc: După Spania, marocanii trimit acasă și Portugalia și se califică, în premieră, în semifinalele Campionatului Mondial din Qatar

Marocul face o nouă surpriză de proporții la Mondiale și elimină Portugalia în sferturile de finală ale Campionatului Mondial din Qatar.

Astfel, marocanii se califică în premieră în semifinale, după ce a învins Portugalia cu 1-0, cu golul marcat de En Nesyri Y., în minutul 42.

Victoria împotriva Portugaliei vine după ce Marocul a eliminat Spania în optimi, după loviturile de departajare, una dintre cele mai mari surprize de la această cupă mondială.

Maroc va întâlni în semifinale câștigătoarea dintre Anglia și Franța, meci care începe la ora 21:00, pe TVR.